Quaresma çıkışı

Beşiktaş, Portekizli futbolcuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı: “Quaresma’ya gerekenden ağır bir ceza verilirse, Türk futboluna olumsuz sonuçları olacaktır”

Quaresma çıkışı
Kupadaki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin yankıları sürüyor. Gördüğü kırmızı kart ve sonrasında yaptığı fiili hareket nedeniyle Quaresma iki maddeden PFDK'ya sevk edilirken, Beşiktaş yönetimi dün akşam TFF'ye seslendi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Quaresma'ya eleştirilerde haklılık payı vardır, ancak bu linç girişimi ile karıştırılmamalıdır. Sergilenen linç hali, F.Bahçeli futbolcuların hatalarını gölgeleme tavrına dönüşmüştür. Dünya futbolunda eşi benzeri görülmemiş şekilde Caner'e verilen cezadan sonra, Quaresma'ya olması gerekenden daha ağır bir ceza verme girişiminin, Türk futboluna olumsuz sonuçları olacaktır."

Pepe korkuttu
Beşiktaş'ta Pepe'nin kritik Trabzonspor maçı öncesi adale ağrılarından şikayetçi olması teknik heyeti korkuttu. Önceki akşam yapılan idmana katılmayan Portekizli yıldız, dün kontrolden geçerken sağlık heyetinden gelen haber, teknik direktör Şenol Güneş'in yüreğine su serpti. Tecrübeli oyuncunun, durumunun iyi olduğu ve Trabzon'da ilk 11'deki yerini alabileceği belirtildi. Güneş'in Pepe'nin yanında Vida'ya görev vereceği, forvetteki tercihini ise kupadaki Fenerbahçe derbisinde gol atan Negredo'dan yana kullanacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN