Arsene Wenger'in yerine Thierry Henry mi?

Arsenal'deki geleceğiyle ilgili pek çok soru işareti bulunan Arsene Wenger’in yerine adı geçen Thierry Henry, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Arsene Wenger'in yerine Thierry Henry mi?

Premier Lig'de dün oynadığı Brighton karşılaşmasında aldığı 2-1'lik yenilgiyle mağlubiyet serisini 4 maça çıkaran Arsenal'de Teknik Direktör Arsene Wenger'e olan tepki büyüyor. Geniş bir taraftar kitlesinin istifa etmesini veya yönetim tarafından kovulmasını istediği tecrübeli teknik adamın koltuğu için adı geçen adaylardan biri de Arsenal formasıyla birçok başarıya imza atan 40 yaşındaki Fransız eski futbolcu Thierry Henry.

Halihazırda Belçika Teknik Direktörü Roberto Martinez'in 2 numaralı yardımcısı olan Henry, konuyla ilgili İngiliz basınına yaptığı açıklamada "Ben bir rekabetçiyim, meydan okumaktan asla kaçmam." şeklinde konuştu ve şöyle devam etti:

"MEYDAN OKUMAKTAN ASLA KAÇMADIM"

"İnsanlar her şeyin üzerine atlıyor ve biz de varsayımlar üzerinden konuşuyoruz; ancak meydan okumaktan asla kaçmadım.

Eğer nereye gideceğimi söyleyen insanları dinliyor olsaydım, bugün asla burada olmazdım. Arsenal'e geldiğimde mevkim sol kanattı. Bana 'Neden ceza sahasının dışındasın, asla gol atamazsın?' diyorlardı. Ancak meydan okumaktan asla kaçmaz, her zaman başarabileceğinizi düşünürsünüz."

"ARSENAL BENDEN YARDIM İSTERSE..."

"Arsenal'e geri döndüğümde herkes, bütün arkadaşlarım 'Bu sadece yarattığın efsaneye zarar verir, neden oraya dönüyorsun' dediler. Eğer bir yeri seviyorsanız ve sizden yardım istiyorlarsa -tekrar ediyorum, yardım istiyorlarsa- her zaman evet dersiniz. Size tekrar şunu söylüyorum, şu anda varsayımlar üzerinden konuşuyoruz."

"SON SÖZÜ WENGER SÖYLEMELİ"

Öte yandan 1999 ila 2007 yılları arasında yönetiminde pek çok başarıya imza attığı Wenger ile ilgili olarak Henry şu ifadeleri kullandı:

"Görmek istemediğim şey, şu anda ona yapılanlardır. Son sözü onun söylemesini istiyorum, bu kelime her ne olursa olsun."

226 GOL

Henry, Arsenal formasıyla çıktığı 369 maçta kaydettiği 226 gol ile kulüp tarihinin en çok gol atan oyuncusu olma unvanını elinde bulunduruyor.

BEKİR YUSUF ALPAY

BİZE ULAŞIN