Başakşehirli Caiçara: "Ligde bir savaşın içindeyiz"

Başakşehir'in Brezilyalı sağ beki Junior Caiçara, ülkesinde Süper Lig ve kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Başakşehirli Caiçara: Ligde bir savaşın içindeyiz

Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışı veren Medipol Başakşehir'de forma giyen Junior Caiçara, Brezilya basınına açıklamalarda bulundu.

LİGDE BİR SAVAŞIN İÇİNDEYİZ

29 yaşındaki Brezilyalı sağ kanat oyuncusu, Başakşehir'in ligdeki durumunu değerlendirirken, "Şu anda çok iyi durumdayız. Sıkı çalışıyoruz. Bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Galatasaray'la başa baş ilerliyoruz, Beşiktaş ve Fenerbahçe de hemen arkamızda. 3 takım da çok güçlü. Ancak şu an bir savaşın içindeyiz. Başkanın büyük yatırımları var ve takımımız şu anda Türk futbolunun en iyilerinden." şeklinde konuştu.

TÜRKİYE LİGİ REKABETÇİ HALE GELİYOR

Türk futbolu hakkında da konuşan futbolcu, "Türkiye ile Almanya futbol açısından kıyaslanamaz. Ancak Türkiye de her geçen gün gelişiyor. Dünya sahnesinden önemli isimler buraya geliyor, kulüpler yatırım alıyor, gelirleri artıyor bunlar da ligi daha rekabetçi hale getiriyor." dedi.

SEZON BAŞINDA TRANSFER GÖRÜŞMESİ YAPTIK

Sezon başında Brezilya'nın Internacional takımı ile transfer görüşmesi yaptığını söyleyen Caiçara, "Evet sezon başında görüşme yaptık. Yöneticiler benimle temasa geçti ve Internacional'de oynamak isteyip istemediğimi sordular. Açıkçası bu her zaman ilgimi çeker. Inter, Brezilya'nın en iyi takımlarından birisi. Öte yandan takımımda gayet mutluydum ve ayrılmak için sebep bulamadım. Bu yüzden de Başakşehir'de kalmaya karar verdim." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE MUTLUYUM AMA ÜLKEME DÖNMEK İSTERİM

Caiçara son olarak, Türkiye'de mutlu olduğunu ancak bir gün ülkesine dönmek istediğini sözlerine ekledi:

"Şu anda dönmeyi düşünmüyorum, Türkiye'de devam edeceğim. Ama bir gün mutlaka Brezilya'da oynamak istiyorum. Çok genç yaşta, 19'da ülkeden ayrıldım. Bunu yaşamak istiyorum. Fakat şu an değil..."

HABER: Serkan AKKOYUN

BİZE ULAŞIN