Mauricio Pochettino "Ben bir hayalperestim."

Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu’nda günün merakla beklenen karşılaşmasında TSİ 22.45’te İtalyan devi Juventus’u konuk edecek olan Tottenham Hotspur'de teknik direktör Mauricio Pochettino maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Mauricio Pochettino Ben bir hayalperestim.

2-2'lik skorla tamamlanan turun ilk ayağıyla ilgili olarak maçın hemen 9. dakikasında 2-0 geri düştükleri bölüm hakkında "Takım sıkıntı çekiyordu çünkü üçüncü golü yeme ihtimalinin tedirginliği vardı." ifadelerini kullanan Arjantinli çalıştırıcı açıklamalarına şöyle devam etti:

"İlk ayak, bu takımın nasıl bir mentaliteye sahip olduğunun önemli bir örneği. Neredeyse turnuvanın dışında kalıyorduk. İlk yarı bitmeden üçüncü golü atsalardı işler çok zor olabilirdi. Ancak oradan dönmeyi başardık."

İngiliz ekibi 2-0 geri düştükleri Juventus deplasmanında Harry Kane ve Christien Eriksen'in karşılaşmadan 2-2'lik beraberlikle ayrılmayı başarmıştı.

Pochettino, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'ne grup aşamasına veda edilmesiyle ilgili sorulan soruya "Farklı tecrübeler edinmek zorundasınız. Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde yaşadığımız buydu. Birlikte başarısız olduk ancak bu, hızlı öğrenmenin en iyi yolu. Kulüp dışındaki herkes kurada Juventus'u çekmemizin ardından endişeliydi biz kalitemizi gösterdik." şeklinde cevap verdi.

Pochettino, Şampiyonlar Ligi'ni kazanma ihtimalleriyle ilgili soruya şu cevabı verdi "Bir kupa kazanmak herkes için harika olur ve çok büyük bir anlam ifade eder çünkü yol boyunc kupalar kazandığınız zaman diğer kulüplerden farklı olursunuz. Oyuncular kahraman olur. Şu anda bir limit koyamayız. Bunu yapmıyorum. Ben bir hayalperestim. Oynamak zorunda olduğunuz her yerde sonuna kadar gitmeniz gerekir."

BİZE ULAŞIN