Isır Sinan!

Hasan Şaş, Konya maçını asist ve golle çeviren Sinan Gümüş’e haftalardır, “Daha hırslı, istekli oyna. Adeta rakibi ısır” diyordu

Isır Sinan!
Konyaspor maçının ikinci yarısında oyuna giren Sinan Gümüş yaptığı asist ve attığı golle galibiyete damgasını vurdu. Eski teknik direktörü İgor Tudor döneminde kulübeden çıkamayan ve dibe vuran Sinan'ı Fatih Terim'in yardımcısı Hasan Şaş hayata döndürdü. İşte perde arkası... İgor Tudor görevdeyken de Galatasaray'ın maçlarını izlemeye Türk Telekom Stadı'na gelen Hasan Şaş, tribünde Sinan Gümüş'ün akrabaları ile tanıştı. Sinan'ı çok yetenekli bulduğunu söyleyen Şaş, gurbetçi oyuncunun eksiğini ise, "Rakibi ısırması lazım. Daha istekli, daha hırslı oynamalı. Topsuz oyununu geliştirmeli" diyerek özetledi ve telefonunu verip "Beni arasın" dedi. Hasan Şaş- Sinan Gümüş ilişkisi, Fatih Terim göreve gelmeden önce başladı.

SİNAN'IN GOLÜ HASAN ŞAŞ'I BAYILTMIŞTI
Terim'in dönüşüyle yardımcı antrenör olan Hasan Şaş idmanlarda Sinan Gümüş'le özel olarak ilgilendi. Terim de Sinan'a "Yeteneğini sadece idmanlarda değil maçlarda da göstermelisin" mesajını iletti.
Türkiye Kupası'nda bulduğu şansı iyi kullanan ve goller atan genç oyuncu, Konyaspor maçına Almanya'da yaşayan babası ve kız kardeşini çağırdı. Fatih Terim, ikinci yarıda oyuna soktuğu Sinan Gümüş'ü, "Bu maçı sen alabilirsin. Sana inanıyorum'' diyerek motive etti. Terim'i yanıltmayan sarı- kırmızılı futbolcu, Konyaspor galibiyetini getiren isim olurken, tribündeki hocası Hasan Şaş heyecandan baygınlık geçirdi, babası ve kız kardeşi büyük sevinç yaşadı.

ASLAN'IN İSYAN EDEN YILDIZIYDI
1976 doğumlu Hasan Şaş, 1998 yılında geldiği Galatasaray'da 11 sezon forma giydi ve yeteneği kadar skor aleyhlerine döndüğünde isyan eden karakteriyle de tribünlerin sevgilisi olmayı başardı.

13
Kupada 6 gol atıp 4 asist yapan, ligde ise 2 kez fileleri havalandırıp bir gol pası veren Sinan, Aslan'ın 13 golüne katkı yaptı.

LEVENT TÜZEMEN DİYOR Kİ
Ham za Hoca döneminde kupada parlayan ve jeneriklik goller atan Sinan'a, "Soyadı Gümüş futbolu altın" dedim. O Sinan yabancı hocalar döneminde yeterli ilgiyi görmediği için futbola küstü ve Galatasaray ile yol ayrımına geldi. Nagatomo'nun Fatih Terim'le ilgili, "Çok iyi bir hoca, çok iyi bir insan. Futbolcuya nasıl yaklaşacağını biliyor" sözleri yeniden parlamaya çalışan Sinan'a yol haritası olmalıdır. Çünkü Sinan için Fatih Terim son şans..
BİZE ULAŞIN