Talisca iyi yatırım

100. Yıl’daki şampiyon kadronun parçası olan Ronaldo, vatandaşı için Beşiktaş’a mesajı verdi: Talisca gol atan ve fark yaratan bir futbolcu. Brezilya Milli Takımı'na seçilmesi de çok önemli. Bu onun piyasa değerini iki katına yükseltir. Dünya Kupası'nda forma bulursa değeri daha da artar. Beşiktaş, Talisca'nın bonservisini alırsa iyi bir yatırım yapar.

Talisca iyi yatırım

Beşiktaş'ta 2001-2005 yıllarında forma giyen ve 100. yılda şampiyonluk yaşayan kadroda Zago ile defansın sigortası olan Brezilyalı Ronaldo, vatandaşı Talisca için önemli açıklamalar yaptı. Ronaldo, "Talisca fark oluşturan ve gol atan bir oyuncu. Talisca'nın milli takıma çağrılması çok önemli. Brezilya'da milli takıma çağrılmak, bir futbolcunun değerini 2 katına çıkartır. Dünya Kupası'nda mücadele etmesi halinde Talisca'nın değerinin daha çok artacağını düşünüyorum" dedi.
Sezon sonunda 21 milyon Euro karşılığında siyah-beyazlıların bonservisini alma hakkına sahip olduğu Talisca'nın bu paraya değeceğini söyleyen Ronaldo, "Beşiktaş, Talisca'nın bonservisini alırsa doğru bir yatırım yapar" diye konuştu.

Beşiktaş'ın pazar günü Başakşehir ile oynayacağı karşılaşmaya da değinen veteran Brezilyalı, "Kazanırsa Beşiktaş şampiyonluk için büyük bir adım atar" ifadesini kullandı.
Siyah-beyazlı kulübün 2002-2003 sezonundan bu yana büyük gelişim kaydettiğini anlatan Ronaldo, "Bizim dönemimize göre daha güçlü ve özgüven sahibi bir takım var. Vodafone Park da gerçekten muhteşem. Çok teknolojik bir stat. Beşiktaş'ın seviye atladığını düşünüyorum" dedi.

BONSERVİSİ 6 TAKSİT
Beşiktaş yönetiminin Talisca için Benfica ile yaptığı anlaşmaya, 21 milyon Euro'luk bonservisi için özel bir madde koydurduğu ortaya çıktı. Beşiktaş eğer Talisca'nın bonservisini almaya karar verirse 21 milyon Euro'yu 6 ayda bir 3.5 milyonluk taksitler halinde ödeyecek.

BİZE ULAŞIN