Trabzonspor Yönetim Kurulu ibra edildi

Bordo-mavililerin iki gün sürecek olağanüstü genel kurulunda Ahmet Ağaoğlu ile Metin Kaya başkanlık için yarışacak. Bugün yapılan oylamada Muharrem Usta başkanlığındaki yönetim kurulu, mali ve idari yönden oy çokluğuyla ibra edildi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu ibra edildi

Trabzonspor Kulübünün 73. genel kurulu başladı.

Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve yarın yapılacak seçimle tamamlanacak olağanüstü genel kurulda, Ahmet Ağaoğlu ile Metin Kaya, başkanlık için yarışacak.

Genel kurulda, 5 bin 758 üyenin oy verme hakkı bulunuyor.

Bordo-mavili kulübün 50 yıllık tarihinde 45. yönetim kurulu seçilecek. Yeni yönetimin görev süresi aralık ayında yapılacak olağan genel kurula kadar sürecek.

Kulüp genel sekreteri Gençağa Meriç'in konuşmasıyla başlayan genel kurulda, iki adayın ortak kararıyla gösterilen İlhami Algan, oy çokluğuyla kongre divan başkanı seçildi. Daha sonra tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gündem, genel kurul üyelerine sunuldu.

Algan, "Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu yönetmemizde bize gösterilen güvenden dolayı hepinize teşekkür ederim. Trabzonspor bir markadır. Trabzonspor, Trabzon'daki en büyük sivil toplum örgütüdür. Bir telefon mesajıyla 15-20 bin kişiyi toplayacak bir güce sahiptir. Böyle bir güç Trabzonspor'dan başka Trabzon'da güç yoktur. Böyle bir kulübün genel kurulunu yapacağız" dedi.

Kongrede bugün, kulüp yönetim kurulunun idari ve mali raporları, denetleme kurulu raporu okunup, görüşüldü. Daha sonra da yönetim kurulunun ibrası üyeler tarafından oylandı. İkinci gün saat 10.00'da başlayacak genel kurulda başkan adaylarının konuşmalarından sonra başlayacak oy verme işlemi saat 16.00'da tamamlanacak.

KONGRE SAKİN BAŞLADI

Trabzonspor'un genel kurulu sakin bir ortamda başladı.

Başkan adayları Ahmet Ağaoğlu ve Metin Kaya, kongre başlamadan salona geldi. Spor salonunun önünde güvenlik güçleri yoğun önlemler alırken, üye kartı olmayanlar içeri sokulmadı.

İlk saatlerden itibaren üyeler salona gelerek, kongreye ilgi gösterdi.

17. BAŞKAN SEÇİLECEK

Trabzonsporlular, genel kurulda 17. başkanını seçecek.

Bordo-mavili kulüpte, görev sıralarına göre Ali Osman Ulusoy, Rıfat Dedeoğlu, Suat Oyman, Salih Erdem, Şamil Ekinci, Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın, Mehmet Ali Yılmaz, Mazhar Afacan, Faruk Nafiz Özak, Özkan Sümer, Atay Aktuğ, Nuri Albayrak, Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta başkanlığa seçilen isim oldu.

MUHARREM USTA YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Trabzonspor'da Muharrem Usta başkanlığındaki yönetim kurulu, mali ve idari yönden oy çokluğuyla ibra edildi.

Olağanüstü Genel Kurul'da açılış ve gündemin oylanmasının ardından Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin, yönetim kurulunun idari ve mali faaliyet raporunu okudu.

BORÇ 841 MİLYON LİRA

Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören ise, Şubat ayı itibarıyla Trabzonspor Kulübü Derneği'ne bağlı 6 şirketin kısa vadeli borçlarının toplamı 1 milyar 38 milyon 519 bin 156, kısa vadeli mevcutlar 197 milyon 459 bin 617 lira, net borcun 841 milyon 59 bin 617 lira olduğunu açıkladı.

ESKİ BAŞKAN HACIOSMANOĞLU: "YALAN KONUŞMAK TRABZONSPOR BAŞKANINA YAKIŞMAZ"

Ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, eleştirmek için söz almadığını belirterek, "Başkanlık her Trabzonspor sevdalısının hayallerini süsleyen bir makam ve bize de nasip oldu. Bizim dönemimizle ilgili sayın başkanımız Muharrem Usta çok açıklamalar yaptı. Bende basını ve medyayı iyi kullanan bir insanım. Kim aradıysa cevap vermedim. Başkan konuşmayı tercih etti. Sayın başkanımız kulübü 156 milyon Euro ile devraldı. '150 milyon Euro ile bırakıyorum. 6 milyon Euro borcu indirdim' diyor. Ben kelime oyunlarından anlamam, yalanda bilmem. İçimde sakladığım bir şey yoktur. Dilime yansıtırım. Biz kulübü devraldığımız zaman çiçek bahçesi devralmadık. Hiç ağladığımızı gördünüz mü? Biz gitmedik. Süremizi tamamladık öyle gittik. Biz geldiğimiz zaman kulübün tüm gelirleri 2017 yılına kadar temlikliydi. Borçları yapılandırdık ve kredi limitini arttırdık. Geldiğiniz günden beri başladığınız yalanlar giderken de devam ediyor. Yalan konuşmak Trabzonspor başkanına yakışmaz. Trabzonspor'u bir yere taşısaydınız, hedeflerine taşısaydınız. Biz Avrupa'da gruplardan çıktık. Faturayı bize niye kesiyorsunuz? Aday olan iki başkana da buradan sesleniyorum. Bizim ve Muharrem Usta'nın dönemlerine ait tabloları ortaya koymazlarsa onlara en büyük muhalefeti ben yapacağım "ifadelerini kullandı.

MUHARREM USTA: "İYİ NİYETİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Trabzonspor'da mevcut başkan Muharrem Usta ise yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bu çileli yolculukta ateşten gömlekle yolumuza devam ettik. Şimdi yeni seçilecek yönetimimiz bu gömleği giyecek. Pazartesinden itibaren kim seçilirse seçilsin yanında olacağız. Asla sorumluluktan kaçan bir kardeşiniz olmayacağız. Seçimin Trabzonspor adına hayırlı olmasını ve en güzel şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Sürç-i lisan ettiysek affola. Sadece hizmet etmek için geldik ve iyi niyetimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hakkınızı helal edin" dedi.

YÖNETİM İBRA EDİLDİ

Dilek ve temenniler bölümünün ardından kongre Divan Başkanlığı, yönetimin idari ve mali yönden ibrasını Genel Kurula katılan 622 üyenin oyuna sundu. Tartışmalı geçen sayım sürecinin ardından Divan Başkanı İlhami Algan, oy çokluğuyla yönetim kurulunun ibra edildiğini açıkladı.

Bordo-mavililerde yönetimin ibrasının ardından Olağanüstü Genel Kurul'un ilk günü tamamlandı. İkinci gününde yarın başkan adaylarının konuşmasının ardından oy verme işlemi gerçekleştirilecek.

BİZE ULAŞIN