Son Dakika: Trabzonspor’un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu kimdir? Ağaoğlu ne iş yapıyor?

Trabzonspor’un 73. Genel Kurulu’nda başkan adayı seçilen Ahmet Ağaoğlu kimdir? Trabzonspor’un yeni başkanı Ağaoğlu, 1690 üyenin oy kullandığı seçimde rakibi Metin Kaya'yı geride bırakarak Trabzonspor'un 17. Başkanı seçildi. Peki Trabzonspor’un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu kimdir? Aslen nerelidir? Ne işi yapar? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde…

Son Dakika: Trabzonspor’un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu kimdir? Ağaoğlu ne iş yapıyor?

Ahmet Ağaoğlu bugün yapılan Trabzonspor Olağanüstü Seçim Kurulu'nda rakibi Metin Kaya'yı geride bırakarak Trabzonspor'un 17. Başkanı seçildi. İşte 17. Başkan Ahmet Ağaoğlu hakkında bilmeniz gereken her şey...

1958 yılında dünyaya gelen Ahmet Ağaoğlu şuanki adıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü'nden mezun olarak tamamladı. 3. kaptan olarak mezun olan Ağaoğlu yıllarca uzun yol kaptanlığı yaptı.

AHMET AĞAOĞLU NE İŞ YAPIYOR?

İstanbul Teknik Üniversitesi Güverte Bölümü'nden mezun olan Ağaoğlu, günümüzde de faaliyetlerini sürdüren şirket ağırlıklı olarak gemi işletmeciği yapmaktadır.

TAM BİR GOLF TUTKUNU

Ahmet Ağaoğlu, Türkiye'de golf sporunun gelişiminde de başrol oynayan isimlerden birisi. 1996 yılında Klassis Golf Kulübü'nde golf oynamaya başlayan Ahmet Ağaoğlu, 2000 yılında Golf Federasyonu başkanı olmuş ve dört yıllık görev süresi boyunca Golf Milli Takımı'nın kurulması için yoğun çaba harcadı.

ESKİ TRABZONSPOR YÖNETİCİSİ

1993 yılında Sadri Şener başkanlığındaki Trabzonspor Yönetimi'nde idarecilik yapan Ağaoğlu 2000-2002 yılları arasında Özkan Sümer döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Bir yandan Federasyon başkanlığını yürütürken fırsat buldukça golf oynayan Ağaoğlu, uzak yol gemi kaptanı ve pilottur. Evli ve iki çocuk babası Ağaoğlu, İngilizce bilmektedir.

TRABZONSPOR YILLARI

1993 ve 2000/2002 yıllarında Sadri Şener ve Özkan Sümer'in Başkanlıkları döneminde görev yapan Ahmet Ağaoğlu, Trabzon ve Trabzonspor'u 2013 yılında verdiği bir röportajda şu sözlerle anlatmıştı:

"Trabzonspor her Trabzonlunun damarında, kanında olan bir şeydir. Futbolsuz ve Trabzonspor'suz onlar için mümkün değildir. Çocuklar doğduktan sonra öğrendiğin dördüncü kelime Trabzonspor'dur. Anne, baba, mama ve Trabzonspor. Küçük çocuktan 82 yaşındaki nineye kadar Trabzonsporludur. Bende öyleyim."

BİZE ULAŞIN