Temkinli olalım

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, liglerin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, “Aceleci değil, temkinli olmak zorundayız” dedi

Temkinli olalım
Cuma 15.05.2020
ABONE OL
G.Saray'ın dünkü idmanının ardından teknik direktör Fatih Terim, GS TV'ye konuştu. İmparator şu ifadeleri kullandı: "Kulüplerin ekonomik batağını, yayıncı kuruluşun beklentilerini, süre sınırlaması koyan UEFA'nın düşünce ve beklentilerini, her şeyi düşünüyorum. Ancak insan hayatından söz edilen bir ortamda, bu kadar belirsizliğin ve tutarsızlığın bulunduğu koşullarda, aceleci değil temkinli olmak zorundayız."

BİRLİKTE HAZIRLAYALIM
"Oynanmaması belki de en son istek. Ancak oynayacaksak, doğru zamanda, maksimum tedbirlerin alındığından kimsenin şüphe duymadığı, doğru planlanmış bir şekilde olmalı. Eğer oynanacaksa nasıl olacağını sağlıktan tekniğe, idareden diğer tüm paydaşlara kadar hep birlikte hazırlayalım."

EN GÜVENLİ ÜLKE TÜRKİYE DEDİM
"Oyuncularıma çok istemelerine rağmen, ülkelerine gitme izni vermedim. Bunun hiç güvenli olmadığını, en güvenli ülkenin Türkiye olduğunu söyledim. Sağ olsunlar, onlar da beni kırmadılar. Şu an ne kadar haklı olduğumuz ortada. Kendilerine, 'Bu ülkeye ve sağlık sistemine güvenin. Size ve ailenize bir şey olmasına izin vermeyiz' dedim. Hâlâ da böyle olduğunu düşünüyorum."

POZİTİF ÇIKTIĞINA İNANMADILAR
"Yaşanan süreçte belirsizlikler var. Diyelim ki testiniz negatif çıktı, adam akşam evine gidiyor, markete gidiyor. O zaman ertesi gün testin bir anlamı kalmıyor ki. Bana yapılan testin de pozitif çıktığına inanmayanlar oldu. Bu ülkede fikir, görüş ayrılığı olabilir ama insan hayatı ve sağlığı üzerinden polemik yaratılamaz, yaratılmamalıdır."