Cuma 25.09.2020

Eve dönüş!

Eve dönüş!

Yedek ağırlıklı kadroyla çıktığı karşılaşmada Güven ile öne geçen siyah-beyazlı ekip, 85’te Moreira’ya engel olamadı. Kartal’ın iki kez direğe takıldığı mücadelede normal süre ve uzatmalar beraberlikle sonuçlandı

ABONE OL
Penaltı atışlarında Welinton ve Larin ağları bulamayınca gülen taraf Portekiz ekibi oldu
Maçın ilk dakikalarından itibaren üstünlüğünü eline alan Beşiktaş, ilk yarı boyunca kontrolü elden bırakmadı. Antalya karşılaşmasında olduğu gibi yine golün kahramanı olan Necip Uysal, Güven'e harika asist yaptı, Kartal önce geçti. 34'te Dorukhan'ın direkten dönen şutu gol olsa maç kopabilirdi. İkinci devre ise rakip daha derli toplu oynamaya başladı. Siyah-beyazlıların orta sahasında ise yorgunluk göze çarptı. Hücumda etkisiz kalınca ikinci golü bir türlü bulamayan Beşiktaş, kalesinde ise birkaç pozisyon verdi. Antalyaspor maçı gibi yine 85'te gol yiyen Beşiktaş, 90'da Mensah ile yüzde yüzlük pozisyonda yine direğe takıldı. Penaltılara giden maçı Beşiktaş kaybederek beklenmedik bir hüsran yaşadı.

WELİNTON yine saç baş yoldurdu
BEŞIKTAŞ'IN Alanyaspor'dan transfer ederken karşılığında 22 yaşındaki Fatih Aksoy'u verdiği Welinton, kötü maç serisini dün akşam Rio Ave karşısında da sürdürdü. Brezilyalı stoper, birlikte yükseldiği Moreira'nın kafa vuruşunu engelleyemeyince Portekiz ekibi maçın bitimine 5 dakika kala eşitliği yakaladı. 31 yaşındaki Brezilyalı, penaltılarda da atışı kaçırarak elenişin baş sorumluları arasında yer aldı.

ELENMEYİ İSTEMEZDİK!
TEKNIK direktör Sergen Yalçın'ın yokluğında Beşiktaş'ın başında maça çıkan antrenör Murat Şahin şunları söyledi: "Sahaya sürdüğümüz kadronun iyi oynayıp kazanabileceğini düşündük. Kaybettiğiniz zaman eleştiri normal. Avrupa'dan elenmeyi istemezdik. Yapacak bir şey yok. Artık önümüze bakacağız. Çok kötü oynadığımız bir maç da değil. Maçı koparabileceğimiz çok fazla pozisyon vardı."

BİR SORU BİR CEVAP: FATİH DOĞAN
Avrupa'yı çok arar
Beşiktaş neden tur atlayamadı?
SERGEN Yalçın'ın Avrupa Kupası'nda ilerleme planı var mıydı yok muydu bundan emin değilim. Sıkıştırılmış lig yarışı, geciken transferler ve de Milan ile eşleşme ihtimali Sergen hocayı değişik düşüncelere itmiş olabilir. Nevzat Demir'deki basın toplantısında "PAOK ile ön eleme oynamasaydık, Avrupa Ligi'nde iki ön eleme maçı oynamayıp Avrupa Ligi'ne direkt başlayacaktık" yaklaşımı masaya konduğunda ve dünkü 11 rotasyonu da dikkate alındığında ilerlemek gibi bir planı olmadığına varabiliriz. Yani olursa bunlarla olur, olmazsa da olmaz durumu. Sakatlıktan yeni dönen Oğuzhan ve Dorukhan'ı oynatmak yumuşak bir orta sahayı kabul etmek demekti. Necip'in sağ bekten çizgiye kadar inip yaptığı asiste yazık oldu. Çünkü her zaman böyle hareketler göremiyoruz. Rıdvan kadar Montero'yu da beğendim. Gözlerim Lens'i ve Ljajic'i aradı! Sanırım bu iddiasız anlayış devam ederse Beşiktaş'ı Avrupa'da çok arayacağız.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Mola vermenin tam zamanı!
Keremcem ile mini sohbet

https://www.sabah.com.tr