Perşembe 01.10.2020

Buradan çıkarsak grubu da geçeriz

Buradan çıkarsak grubu da geçeriz

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Rangers'ın gücüne dikkat çekerek iddialı konuştu: Rangers sadece bir bölgesiyle değil her hattıyla önemli bir takım. Adeta Avrupa değil Şampiyonlar Ligi rakibi gibi görüyorum. Buradan çıkarsak grup aşamalarından daha rahat çıkacağımızı düşünüyorum. Aşağı yukarı bundan sonraki maçların kalitesinde olacak. Psikolojik olarak evde oynamanın avantajı var ama Galatasaray bu tip maçlara alışık. Bunların hepsinin üstesinden gelecektir

ABONE OL
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Rangers karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenledi. Rakiplerinin gücüne dikkat çeken Terim, "Rangers sadece bir bölgesiyle değil her hattıyla önemli bir takım. Adeta bir Avrupa değil Şampiyonlar Ligi rakibi gibi görüyorum. Buradan çıkarsak grup aşamalarından daha rahat çıkacağımızı düşünüyorum. Aşağı yukarı bundan sonraki maçların kalitesinde olacak bu maç. Dışarıda oynuyoruz. Psikolojik olarak evde oynamanın avantajı var. Ama böyle maçların favorisi olduğunu düşünmüyorum" dedi.

DERBİDE YORGUNDUK
Galatasaray'ın Avrupa'ya alışık olduğunu da vurgulayan İmparator şöyle devam etti: "Arda'nın testleri negatif ama ağır bir ateş ve grip geçiriyor. İyi durumdaydı ancak Babel'in, Arda'yı aratmayacağını düşünüyorum. Rakibimizin bizden 10- 11 maç fazlalığı var. Ben bunların üstesinden gelebilecek bir Galatasaray bekliyorum. Fenerbahçe maçındaki performans düşüklüğünü yorgunluğa bağladım. O eksikliği burada gidereceklerdir. Ligin telafisi var ama buranın yok. Galatasaray bu tip maçlara alışkındır."

'HAGİ ÇOK YETENEKLİ'
Rangers'ın genç yıldızı Ianis Hagi hakkında da konuşan Terim, "Gheorghe Hagi benimle 4 yıl çalıştı ve olağanüstü işler başardı. Oğlunun da çok yetenekli olduğunu biliyorum. Türkiye'de doğdu Ianis. Çok da başarılı gidiyor. Ümit ederim babasını geçer ama Hagi'ye yetişmek kolay değil. Daha iyi zamanları olacaktır çünkü o yetenekleri var" ifadelerini kullandı.

GRUBA SON ADIM
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi play-off turu maçında bugün deplasmanda karşılaşacağı İskoçya'nın Rangers takımını yenerse adını gruplara yazdıracak. Glasgow kentindeki Ibrox Stadı'nda oynanacak maç TSİ 21.45'te başlayacak. Karşılaşmada Letonya Futbol Federasyonu'ndan hakem Andris Treimanis düdük çalacak. Salgın nedeniyle seyircisiz oynanacak müsabaka, Teve2'den şifresiz olarak yayınlanacak.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Mola vermenin tam zamanı!
Keremcem ile mini sohbet

https://www.sabah.com.tr