Daha yolun başındayız

Abdullah Avcı, iki maçta alınan 6 puanın sevindirici olduğunu ancak oyunun hâlâ yeterli olmadığını ifade ederek, “Önce takım savunmasını sonra hücumu düzelteceğiz” dedi

Daha yolun başındayız
Cumartesi 28.11.2020
Son Güncelleme: Pazar 29.11.2020
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, maçın ardından takım savunmasına vurgu yaparak, "İki haftada gol yemeden 6 puan kazanmak çok güzel. Ancak daha yolun başındayız. Kat etmemiz gereken çok yol var. Geçen sezon maç sırasında öne geçip 32 puan kaybeden bir takım vardı. Trabzonspor gibi bir takımda bu olmamalıydı. Geldiğimiz günden beri buna çalışıyoruz, takım savunmasında geçen haftadan bir tık daha iyiydik. Zamanla savunmadan vazgeçmeden hücum organizasyonlarına da geçeceğiz. 11 parçanın beraber hareket ettiği bir yapı kurmak istiyoruz. Ama kazanmak mutlu ediyor. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Umarım böyle devam eder" dedi.

UĞURCAN: SAVUNMAYA ÖNEM VERİYORUZ
Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır, yeni teknik direktör ile yeni bir yola girdiklerini söyledi. Başarılı file bekçisi, "Yeni başlangıçlar sıkıntılı olur ama 2 haftadır gol yemiyoruz, pozisyon vermiyoruz. Abdullah hoca geldikten sonra takım savunmasına önem veriyoruz. Bundan sonra daha iyi olmaya çalışacağız" dedi.

VİTOR HUGO: İYİ BİR ARKADAŞLIK OLUŞTU
Trabzonspor'un savunma oyuncusu Vitor Hugo şunları söyledi: "Takımımız adına gol yemememiz önemliydi ama bu savunmanın değil takımın başarısıydı. Arkadaşlığı gördüğünüzde bir şeyleri iyi yapmaya başladığınızı anlıyorsunuz. İyi savunma yaptığımızı görüyoruz. Bu iyi bir sinyal. İleride iyi şeyler yapacak iyi arkadaşlarımız olduğunu biliyoruz."

TARTIŞILAN EL!
İlk yarıda Ekuban'ın ceza sahasına girdiği pozisyonda ayaktan seken top Ankaragücü'nde Pazdan'ın eline çarptı. Hakem pozisyonu görmezken, VAR'dan da herhangi bir uyarı gelmedi. Bu pozisyon için bordo-mavili taraftarlar, "Net penaltımız yine güme gitti" yorumlarını yaptılar.

https://www.sabah.com.tr