Rapor hukukçularda

Beşiktaş Yönetimi, bağımsız denetim firmasına hazırlattığı, Yıldırım Demirören dönemini kapsayan raporu 6 ayrı hukukçuya inceletiyor. İncelemeden çıkacak sonuca göre, mahkemeye gidilip gidilmeyeceğine karar verilecek

Beşiktaş Kulübü'nün içinde bulunduğu borç batağına bağlantılı olarak, bağımsız denetim firması 'ernst&young'a hazırlatılan ve 8 yıllık Yıldırım Demirören dönemini mercek altına alan inceleme raporunun 14 gün önce siyah beyazlı yönetime ulaştığı ortaya çıktı. "Borç yükünün nedenlerini bulma, sebep olanlardan hesap sorma" amaçlı olarak hazırlatılan rapor, sır gibi saklanırken içeriği hakkında sadece Kulüp Başkanı Fikret Orman, Mali İşlerden Sorumlu Yönetici Berk Hacıgüzeller ve İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi'nin bilgi sahibi olduğu öğrenildi. Rapor söz verilen sürede açıklanmadığı için "Fikret Orman ve ekibi, Demirören yönetimi ile igilili incelemeleri hasır altı ediyor" eleştirilerini beraberinde getirmiş, tribünlerden "Hesap sorsana" tezahüratları yükselmişti. Denetim firmasının çalışmasını geç tamamlaması sebebiyle söz verdiği tarihte raporu açıklayamayan Başkan Fikret Orman'ın, son 14 günlük süreçteki suskunluğunun nedenini ise SABAH ortaya çıkardı.

Gizlilik anlaşması yapıldı
Beşiktaş Yönetimi, söz konusu raporu, detaylı incelemeleri için 6 ayrı hukukçuya gönderdi. Bu hukukçuların arasında iki ağır ceza uzmanı avukatın da bulunduğu belirtildi. Ayrıntıların ortaya çıkmaması amacıyla hukukçularla gizlilik anlaşması yapan siyah-beyazlılar, şimdi incelemeden çıkacak sonucu bekliyor. Konu hakkında avukatların görüşüne başvurulması ve bunların içinde iki ceza avukatı olması, rapor sonuçlarının çok ciddi olduğu savını güçlendiriyor. Fikret Orman yönetiminin, hukukçuların incelemesinden çıkacak sonuca göre Yıldırım Demirören'den hesap sorma konusunu mahkemeye taşıyabileceği belirtildi.

BİZE ULAŞIN