Fulya'da zarar 100 milyon $

Beşiktaş'taki yangını söndürmek için yönetime giren Ahmet Nur Çebi, yönetimin şu ana kadarki tüm faaliyetlerini ve düşüncelerini, sabah'a anlattı. En çarpıcı başlık Fulya'dan çıktı!

Fikret Orman'ın "Yangını söndürmek için yangının içine girmek gerek" çağrısına cevap veren maddi, manevi desteğiyle, en önemlisi de mesaisiyle ikinci başkan Ahmet Nur Çebi dikkatleri üzerine çekti. Biz de Beşiktaş'a hizmet etmeyi her gün kulüpte mesai harcama noktasına taşıyan Ahmet Nur Çebi'yle bu süredeki çalışmalarını ve kulüpte yaşananları konuştuk.
Geçen seçimde Murat Aksu'nun listesindeydiniz? Fikret Orman'ın "Yangını birlikte söndürelim" teklifini niye ve nasıl kabul ettiniz?
Fikret Bey'den önce Murat Bey'le (Aksu) 2.5 yıl önce aday listede birlikte olduk. O zamanda bir önceki yönetimin yanlış uygulamaları vardı ve Beşiktaş'a bu zararın önüne geçilmesi gerekiyordu. Bu yüzden aday olduk ve sonrasında kaybettik. Sonra aylık toplantılarla ne yapmamız gerek diye toplantılar yaptık. "Gireceksen beraber olalım, girmeyeceksen beni bırak, hizmet etmek istiyorum" deyince. 'Ben bu dönem girmeyeceğim, sen nasıl istersen' dedi. Fikret Orman bana geldi. "Beşiktaş'ın durumu ortada. Yangın büyüyor ve kimse talip olmuyor. Herkes kaçarsa bu işin sonu nereye varacak" dedi. Fikret Bey'in dürüstlüğüne ve çalışkanlığına güvendim. 30 dakikalık bir görüşme sonunda yönetime girmeyi kabul ettim. Bu işi yapabilecek daha iyi birileri çıksaydı kenarda bekleyebilirdim. Ama çıkmayınca görevi kabul ettim. Listesinin yapımında dahlim olmadı..

10 yıl sefasını sürmüşler
Kongrede Yıldırım Demirören yönetimini ibra etmemiştiniz. O dönem "İbra etmemek yakışmaz" diye eleştirenler oldu. Hala aynı fikirde misiniz?
"Beşiktaşlıya ibra etmemek yakışmaz.." fikrine katılmıyorum. Kongre Beşiktaş'ın yuvasıdır ve onun içinde her türlü hesaplaşma orada görülmelidir. O dönemde sıkıntıların yeterince tartışılmamasının ve tepki konmamasının kötü sonuçlarını şu an yaşıyoruz. İbra etmemenin anlamı şuydu, "Bir yerde kusur varsa o kusur tartışılmalı. Siz bir hata yapıyorsanız hesabını vermelisiniz. Sizden sonra gelecekler içinde bu bir uyarıdır. Siz hesabını nasıl olsa vermeyeceğiz düşüncesiyle hatalar yapabilirsiniz. Bu yüzden İBRA ETMEME KAPISININ açık olması Beşiktaş'ın menfaatidir. Biz bu açıdan baktık. Bu uçuruma gidişe dur demek için yaptık.
Başkan Orman, "Kulübün sefasını sürmüşler, cefasını çekmek bizim yönetime kaldı? dedi. Siz ne diyorsunuz? Maddi ve zihinsel desteğiniz büyük?
Çok doğru 10 yıldır yönetenler sefasını sürmüş, cefasını biz çekiyoruz. İnşallah Beşiktaş'ı kötü günlerden çıkarıp sefasını biz ve bizden sonrakiler sürer. Ancak sefa hoyratlık ve savurganlık değildir.

Ferrari başlı başına hata!
Ferrari faturası önümüzde... Başlı başına hatadır. Ve bu hatalar sonrası 8.5 milyon Euro tazminat önümüze geldi. Bu futbolcuyu göndermeden kontratını okuyacaksınız. O hataya düşmeyeceksiniz. Bobo, Brezilya'da 200 bin dolara oynuyor, burada 2 milyon Euro istiyor. Ben bunları anlamıyorum, bu uçurumun nedeni ne olabilir arkasında karanlık ilişkiler mi var! Bu işlere şaşırıyoruz. Del Bosque, "1.5 milyon Euro'yu verin, kontratı karşılıklı fes edelim" diyor "Hayır" diyorsunuz, sonra 8-9 milyon Euro kulübe kaybedilen davadan yük bırakıyorsunuz.

BİZE ULAŞIN