Ivan Cordoba'ya Türk ortak

Türk işadamı Fikret Karakuş, İtalya'nın Milano şehrindeki 5. restoranını açtı. Inter Başkanı Masssimo Moratti'nin kızı ve futbolu bu sezon Inter'de bırakan Ivan Cordoba'nın da ortak olduğu restoranın açılışına Teknik Direktör Andrea Stramaccioni ile kaptan Javier Zanetti de katıldı.

İtalya'ya 1994 yılında gelen Sivaslı Fikret Karakuş, restoranlarda önce bulaşıkçılık daha sonra garsonluk yaparak işe başladığını söyledi. Karakuş, Interli futbolcu ve yöneticilerle tanıştıktan sonra 2004'te ortak restoran teklifiyle kendisine geldiklerini dile getirdi.

Xavier Zanetti ve Ivan Cordoba ise Fikret Alakuş'u yıllardır tanıdıklarını ve samimi sıcak ve insani ilişkileri sayesinde Karakuş'un Milano'da çok sevildiğini söyledi. Cordoba, "Müşteriler yemekten ziyade Fikret ile sohbet etmek için buraya geliyor." dedi.

İtalyan futbolcular, daha önce İtalya'da top koşturan Hakan Şükür, Okan Buruk ve Emre Belözoğlu'ndan dolayı Türkiye ligini takip ettiklerini belirtti. Bu arada Hakan Şükür de Inter'den eski oda arkadaşı Cordoba'yı telefonla arayarak açılış dolayısıyla tebrik etti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN