Tarih yazmayı severim

Elimi taşın altına sokmam gerektiği için buradayım. Görevden kaçmam. Önceki başarılarımızın daha fazlasını yapmak için Galatasaray’a geldim. Telaşlanmamalı ama acele etmeliyiz.

Tarih yazmayı severim

Galatasaray'da 4'üncü Fatih Terim dönemi dün resmen başladı. Başkan Dursun Özbek'in önceki gece görüşerek takımın başına geçmeye ikna ettiği tecrübeli çalıştırıcı, dün basın önünde resmi sözleşmeyi imzaladı ve iddialı açıklamalar yaptı. İşte Terim'in sözleri:

Biz başkan ile iki şey konuştuk. Birisi ekonomi, diğeri sözleşme süresi. Süre önce 20 Ocak'a kadar. Tekrar başkan seçilirse, Mayıs'a kadar ve ardından tekrar masaya oturacağız.

Benim hayatım Galatasaray'da geçti. Elimi taşın altına sokmam gerektiği için buradayım. Telaşlanmamalı ama acele etmeliyiz.

İlkleri yapmış bu camianın yeni ilkler yapmaya ihtiyacı var. Daha önceki başarılardan daha fazlasını yapma adına buradayız. Kaldığımız yerden devam etme zamanıdır. Hedefimiz eski başarıların üzerine çıkmak.

İlk maçımız Göztepe ile. Onların da benim için ayrı bir yeri var. Bugün (dün) ilk antrenmana çıktım. Sevgili meslektaşım Tudor'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Fatih Terim imzayı attıARDA BENİM KONUM DEĞİL
Fatih Terim, Milli Takım'dan kırgın olduğu eski oyuncusu Arda Turan'ın Galatasaray'a transferi hakkında sorulan soruda topu yönetime attı...

Şu anda sol bekimiz yok. Kadromuzdan birisini koyacağız. Bugün Hakan Balta olsa sol bek oynayacaktı. De Jong'u da antrenmana çağırdım. Ayrıca Carole'un durumunu da sordum. Bizim oyuncumuz, sol beke takviye yapamazsak geri dönebilir.

Başkan 18 Mayıs'ı ısrarla işaret ediyor. Galatasaray'ın Avrupa'da mutlaka olması lazım.

Kadronun iyi olduğuna yürekten inanıyorum ama bazı yerlere ihtiyaç var. Söylenen ile olan arasında fark olduğunu düşünüyorum. Futbol pratikler oyunudur. Ne kadar anlatırsanız anlatın, sonucu almazsanız olmaz.

Yardımcılarım yerli-yabancı her isim olabilir. Galatasaray'a hizmet etmiş arkadaşlarımızdan bir grup oluşturacağız. Antalya kampından önce belli olur.

Twitter'da yaptığımız, 'Nerede kalmıştık' paylaşımı uzun zaman önce kızlarım Buse ve Merve'nin fikriydi. "Bir gün Galatasaray'a geri dönersen böyle bir şey yapalım' demişlerdi. Ben de paylaştım. (Twitter'da etkileşim rekoru kırdığı hatırlatması üzerine ise...) Rekor kırmayı severim…

Arda Turan, yönetimin konusu. Yeni imza attım, benden önce böyle bir konu olduysa bilmiyorum.

Galatasaray resmi hesabından 'Fatih Terim' paylaşımı!

HOCA HER AY 1905 TL ALACAK
Dursun Özbek, Terim ile yaptığı görüşmede para konusunu tartışmadıklarını söyledi. Fatih Terim'in kendisine, "Ben hiçbir zaman para konuşmadım. Ne takdir ediyorsanız o olur' dediğini anlatan Özbek, "Ben de 'Galatasaray'ın mali durumu belli, size her ay 1905 lira ücret versek olur mu?' dedim. Kendisi bunu sevinçle karşıladı" ifadesini kullandı.

RÜYAM GERÇEK OLSUN
"Benim bir hayalim var. Aklımın, yüreğimin bir yerinde bir eksik var, bir rüyam var. Neden olmasın diyorum. Bu bir meydan okuma. Galatasaray bana görev verirse kaçamam. Kariyerimi riske atmadım, kariyerimi burada yaptım. Benim karakterimde bunlar var. Ben reaksiyon veririm, riske atarım."

KURU FASÜLYE SONRASI İMZA
Fatih Terim için ilk planlanan imza töreni saati 15:00'ti. Ancak Terim, Florya'daki idman sonrasında Cuma namazına gitti. Ardından her Cuma günü olduğu gibi menüde kuru fasulye olan öğle yemeğini Tophane'de yiyen tecrübeli çalıştırıcı, bu ritüelini bozmadı. Bu nedenle dünkü imza töreni 15:00'ten 16:00'ya alındı.

BİZİM İÇİN BİR TEK İSİM VARDI
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Terim'in yeniden takımın başına geçmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ve başarıya ulaşacaklarına inandığını söyledi. "Olayı kelimelerle anlatmak çok kolay değil" diyen Özbek, "Bir sürü şey yazıldı, çizildi. Fakat bir gerçek vardı. Galatasaray'ı özellikle son haftalarda girdiği form düşüklüğü seviyesinden şampiyonluğa taşıyacak tek aday Fatih Terim'di. Hocanın Galatasaray'da kimseye nasip olmamış bir başarı çizgisi var. G.Saray'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Daha vereceği çok hizmet var" ifadesini kullandı.

TÖRENDEN KISA KISA
Türk Telekom Stadı'ndaki toplantıya rekor katılım oldu. 200'e yakın kişi Terim'in imza törenini izledi.
Salonda onlarca kişi oturacak yer bulamadı ve ayakta kaldı.
Yazılı ve görsel olmak üzere 103 medya mensubu geldi.
5 kanal canlı yayınladı, 18 kamera hazır bulundu.
Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir de imza törenini izledi.
Türk Telekom Stadı'nda ilk kez bir basın toplantısını özel güvenlik dışında polis takip etti. Güvenlik üst düzeydi.
Galatasaray yönetimi Fatih Terim'in imza törenine iki eksik dışında tam kadro katıldı. Terim'e muhalif oldukları bilinen Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır ve muhasip üye Can Topsakal toplantıda yoktu.

BİZE ULAŞIN