Hoş geldin Cenk

Beşiktaş 30 milyon Euro’luk talebini 26 milyon Euro’ya kadar çekti. Yapılan pazarlıklarda tarafların 25 milyon Euro’ya anlaşmaya vardığı resmi imzanın detaylara kaldığı bildirildi

Hoş geldin Cenk

Beşiktaş ile Premier Lig kulübü Everton arasındaki Cenk Tosun pazarlıkları dün de kıran kırana devam etti. İlk etapta 23 milyon Euro'luk teklifle gelen Liverpool ekibi, siyah-beyazlıların 30 milyon Euro'luk talebi sonrası rakamı 24.5 milyon Euro'ya yükseltti. Beşiktaş da 26 milyon Euro'ya kadar indi. Son görüşmelerde tarafların 20 milyon Euro'da anlaşmaya vardığı, resmi imzanın paranın ödeme şekline ve detaylara kaldığı bildirildi.

5 OCAK'TA DERBİDE SAHADA...
Everton, Beşiktaş yönetiminin istediği 20 milyon Euro peşinatı çok buldu. Ancak bu konuda da sorunların aşılması bekleniyor. Ödeme planı konusunda uzlaşma sağlanması halinde transfer kısa süre içinde açıklanacak. Dün Londra'ya uçan, oradan da Liverpool'a geçen yıldız futbolcu pazarlıkların sonuçlanmasını bekleyecek. Salı günü atılması beklenen resmi imzanın ardından Cenk'in, 5 Ocak'taki FA Cup maçında Liverpool-Everton kadrosuna dahil edilmesi bekleniyor. Bu durumda Cenk, yeni takımın formasını ilk kez derbide giyebilir.

LİVERPOOL'A GOL AT KRAL!
İyi bir santrforun özlemini yaşayan Everton taraftarları, henüz resmiyet kazanmasa da Cenk transferini coşkuyla karşıladı. Sosyal medyada paylaşılan bazı mesajlar şöyle;
Kral geliyor! Bu formayla Porto maçında attığın gollere benzer goller at Cenk.
Burada çok mutlu olacaksınız. Everton taraftarı sizi çok sevecek.
Türkiye'den ayrıldığın için üzülme, burası yeni evin olacak.
Hoş geldin Kral! Liverpool'a gol atacağın günü iple çekiyorum.

CEDİ OSMAN: HAYIRLI OLSUN ABİ
Cenk Tosun, NBA All Star oylamasında Cedi Osman'a destek verdi. Milli basketbolcu ise yıldız futbolcuyla sosyal medya aracılığı ile "Abi çok teşekkür ederim. Senin için de hayırlısı olsun" mesajı yolladı. Cenk ise "Gururumuzsun kardeşim" cevabını verdi.

EŞİYLE BİRLİKTE LİVERPOOL'A GİTTİ
Cenk Tosun, dün eşi Ece Tosun'la birlikte British Airways uçağı ile İstanbul'dan ayrılarak Londra'ya uçtu. Yıldız futbolcunun, buradan aktarma yaparak Liverpool'a geçeceği öğrenildi. Havaalanında kendisine yöneltilen sorulara net cevaplar vermekten kaçınan yıldız oyuncu tatile gittiğini ve henüz imzanın atılmadığını söyledi. Venk Tosun, havalimanı çalışanları ve taraftarlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

BİZE ULAŞIN