Adım adım Başakşehir’e

Süper Lig’in ilk devresini zirvede bitiren Başakşehir, şampiyonluk için gözünü kararttı... Abdullah Avcı’nın ekibi, Barcelona’nın milli yıldızını kiralıyor

Adım adım Başakşehir’e

Süper Lig'in ilk yarısını lider bitiren Medipol Başakşehir, şampiyonluk uğruna yılın transfer bombasını patlatmaya hazırlanıyor... İstanbul temsilcisi, Barcelona'nın şans vermediği Milli Takım'ın kaptanı Arda Turan'ı renklerine bağlamak için yürüttüğü görüşmeleri olumlu sonuçlandırmak üzere... Eski teknik direktörü Abdullah Avcı'nın ısrarla istediği ve ikna etmek için büyük çaba sarf ettiği Arda Turan, bugün Türkiye'ye gelerek Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile görüşecek.

TEK SORUN KONTRAT SÜRESİ
Tarafların üzerinde el sıkışamadığı tek konu ise mukavele süresi... Başakşehir, 1.5 yıllık sözleşme önerirken, milli futbolcu ise sezon sonuna kiralık olarak forma giymek ve iyi bir form yakaladığı takdirde kariyerine yeniden Avrupa'da devam etmek istiyor. Arda, son anda bir aksilik yaşanması durumunda, Beşiktaş'ın teklifini değerlendirmeyi düşünüyor.

ÜÇÜNCÜ BULUŞMA
Arda Turan, G.Saray altyapısında 2004-2005 sezonunda PAF takımda antrenörlüğünü Abdullah Avcı yapmıştı. İkili, sonrasında Milli Takım'da çalışmıştı. Avcı, "Burada ben varım, Emre abisi (Belözoğlu), Göksel başkan (Gümüşdağ) var. Biz ona yardımcı oluruz" sözleriyle transferin sinyalini vermişti.

BİZE ULAŞIN