Azarenka'nın son dansı kupa ile

Avustralya Açık'ta dans ederek hazırlandığı finalde Sharapova'yı deviren Belaruslu raket, kariyerinin ilk Grand Slam finalinde şampiyon oldu

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık'ta kadınlarda şampiyon Victoria Azarenka oldu. Finalde Maria Sharapova'yı 6-3 ve 6-0'lık setlerle geçen 22 yaşındaki tenisçi, Grand Slam kazanan ilk Belaruslu raket oldu. Finale idmanda dans ederek hazırlanan ve bunun kendisini motive ettiğini söyleyen Belaruslu raket, 2.3 milyon dolarlık rekor ödülle birlikte, dünya sıralamasında 1 numarayı da ele geçirdi. Uzun süre omzundaki sakatlıkla uğraşan ve sağlığına kavuşan Sharapova ise 6 ay içinde Wimbledon'dan sonra, ikinci Grand Slam finalini de kaybetti. Maria Sharapova, müsabakaya Azarenka'nın servisini kırıp, oyunda 2-0 öne geçerek başlamasına karşın üstünlüğünü koruyamadı. Üçüncü oyunla beraber müsabakaya dahil olan Azarenka, Sharapova karşısında vuruşlarında ritim bulmaya başladı. Art arda kazandığı oyunlarla maçın hakimi olan Belaruslu raket, ilk seti 6-3 kazandı.

İKİNCİ SETTE OYUN VERMEDİ

Kariyerinin ilk Grand Slam finali olmasına karşın, heyecanına yenik düşmeyen Azarenka, ikinci sette fırtına gibi esti. Sharapova'nın oyuna girmesine izin vermeyen Belaruslu tenisçi, Rus rakibini oyun vermeden geçti ve müsabakayı 6-3 ve 6-0'lık setlerle kazanarak, tarihi bir başarıya imza attı.

BİZE ULAŞIN