"İkinci olabilirdik"

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda müsabakalarını tamamlayan ve Türkiye'ye 1 altın ile 2 bronz madalya kazandıran Serbest Güreş Milli Takımı bugün yurda dönüyor.

Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Yakup Topuz, 7 sıkletin 6'sında madalya için mücadele verdiklerini, bunlardan birinde altın diğer ikisinde ise bronz madalya kazandıklarını belirterek, ''Son saniyede verdiğimiz puanlar ile takım halinde 4'üncü olduk. O hataları yapmasaydık Gürcistan'ın önünde 2'nci olabilirdik. Milli takıma yeni katılan arkadaşlarımız heyecanlarına yenilmeselerdi, durum çok daha farklı olabilirdi'' dedi.

Topuz, Avrupa Şampiyonası'nın takıma bir ivme kazandırdığını ve geleceğe daha ümitli bakmalarına neden olduğuna da değinerek, ''Hedefimiz olimpiyatlarda ülkemizin en iyi şekilde temsil edecek sonuçlar elde etmektir. Bunun içinde tekrardan kamp çalışmalarına hız vereceğiz. Bulgaristan, Çin ve Finlandiya'da yapılacak olimpiyat elemelerinde, bütün sıkletlerde başarılı olmak istiyoruz'' diye konuştu.
Bu yıl gerçekleştirilecek Londra Olimpiyatları ve daha sonraki olimpiyat oyunlarına gidebilmek için bir ''milli politika'' oluşturulması gerektiğini savunan Yakup Topuz, ''Bu sadece Güreş Federasyonu ve güreş camiasının yapacağı bir şey değil. Bunun için hep birlikte mücadele edilmesi gerekir. Ona göre de politikalar oluşturulmalıdır'' ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN