Sıfır çekmedik, mutluyuz!

Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Or, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda sıfır çeken ev sahibi ülkelerden biri olmadıkları için çok mutlu olduklarını söyledi

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nı 2 madalya ile bitiren Türkiye, bundan önceki üç ev sahibinin aksine organizasyonu sıfır çekmeden tamamlamayı başardı. Atletizm Milli Takımlar Antrenörü Muharrem Or, "Şampiyona tarihinde daha önce ev sahibi ülkelerden Japonya, Katar ve Macaristan madalya alamadı. Biz sıfır çekmedik, iki madalya aldık. Bu, Türkiye'de atletizmin nereye geldiğinin göstergesidir. Girdiğimiz her yarışta madalya alır duruma geldik. Yarışan tüm atletlerimiz, tüm güçlerini kullanarak yarıştılar. Hepsini tebrik ediyorum" diye konuştu.

İZLEMEYE DEVAM EDİN
Londra Olimpiyatları'na 30 civarında atletle katılacaklarını, 27 Haziran'da Helsinki'de yapılacak Avrupa Şampiyonası için ise şu an 35'in üzerinde milli sporcunun katılım barajını geçtiğini anlatan Muharrem Or, bu sayının bir rekor olduğunu söyledi. "Bizi iyi izleyin, madalyada da Avrupa Şampiyonası'da rekor kıracağız" diyen Or, "Bugüne kadar Avrupa Şampiyonaları'nda aldığımız toplam madalya sayısından daha fazlasını Helsinki'de alacağız" dedi.

SIRADA GULİYEV VAR
İlham Tanui Özbilen'in IAAF'in özel izni ile yarıştığını söyleyen Or, "Şimdi sırada Ramil Guliyev var. Olimpiyatta koşması için çaba harcıyoruz. Başbakanımızın da bilgisi var. Zaten Ramil de Türk vatandaşı oldu, eşiyle, hocasıyla İstanbul'a yerleşti" dedi.
BİZE ULAŞIN