Daha et yok, sebze ye

Londra'da ay-yıldızlı formayı giydirmek istediğimiz Guliyev, Mersin'de kamp yaptığı otelde et yemeğini az buldu. Guliyev daha fazla et isteyince de 'Sebze ye' cevabını aldı ve oteli terketti

Atletizmde Usain Bolt'tan sonra gençlerde 200 metrede dünyanın en hızlı atleti olan ve 2011'de TC vatandaşlığına geçen Azeri asıllı Ramil Guliyev'i Londra Olimpiyatları'nda koşturabilmek için hükümetlerarası görüşmeler sürerken, Guliyev'in kamp yaptığı otelde et krizi çıktı. Mersin'de kamp yapan Guliyev, kaldığı oteldeki yemeklerdeki et miktarını az buldu ve işletmeciden et istedi. Ancak otel işletmecisi, yerinin belediyeye ait olduğu ve yemekleri veren firmanın da et miktarının belirli olduğunu söyleyip, teklifi geri çevirdi. Ancak Mersin İdmanyurdu takımının da aynı yerde kalması ve futbolcuların istediklerini yemesi üzerine Guliyev kampı terketti ve Antalya'da yeni bir otelde kampa girdi.

IAAF RESMİ YAZI İSTEDİ
Şu anda Fenerbahçe'nin atleti olan Guliyev'in Londra Olimpiyatları'nda yarışma umudu doğdu. İstanbul'da yapılan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası sırasında IAAF Başkanı ile yapılan görüşme sonrasında Atletizm Federasyonu ve Guliyev'in IAAF'e dilekçe ile başvurması kararlaştırıldı. IAAF'in de bu dilekçeye olumlu yanıt verip, Guliyev'e oyunlarda yarışması için izin vermesi bekleniyor.

BİZE ULAŞIN