Arkas'a yazık oldu

CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'nde Arkas, evsahibi Belchatow'a karşı set sonlarında rakibin fizik üstünlüğüne teslim oldu. Ekibimiz bugün Avrupa 3.'lüğü için sahaya çıkacak

Polonya'nın Lodz kentinde düzenlenen CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü finalindeki temsilcimiz Arkas Spor ilk maçta ev sahibi ekip PGE Skra Belchatow'a 3-0 yenildi. İlk sette ikinci teknik molaya 16-13 önde giren evsahibi ekip, molanın ardından iki sayı alarak farkı 5'e çıkardı. Ancak Agamez'in sayıları ile farkı eriten Arkas, 22-21 ile sete ortak oldu. Ancak karşılıklı sayılarla ilk set 25-23 Polonya ekibinin oldu. İkinci set ise Arkas'ın ellerinden kaçtı. Agamez'in servisi 21-20 öne geçen İzmir ekibi kaçan servisin ardından rakibin üst üste 4 sayısına engel olamadı ve 25-21 ile durum 2-0 oldu. Üçüncü sete Arkas 7-1'lik üstünlük ile başladı. Ancak Belchatow, etkili servis ve bloklarla farkı eritti. Her şeye rağmen Arkas 23-24'ten sonra üç kez set sayısı atmasına rağmen başarılı olamadı ve set 28-26,maç da 3-0 ile Polonya takımına gitti.

Maçı 14 bin kişi izledi
Arkas Spor'u, 14 bin kişinin doldurduğu Atlas Arena'da Türkiye'den gelen 70 taraftar yalnız bırakmadı. Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık da maçı izledi. Temsilcimiz bugün üçüncülük maçında yarı finalde Rus Zenit Kazan'a 3-1 mağlup olan İtalya Trentino PlanetWin365 ile karşılaşacak.

BİZE ULAŞIN