Kansere sert smaç

2010 yılında yakalandığı kanseri yenen İtalyan Eleonora Lo Bianco, CEV Kupası'nda altın setle finale yükselen Galatasaray'ın ülkesinden Yamamay Busto Arsizio'yu da devireceğine inanıyor

Voleybolun Messi'si" unvanlı İtalyan oyuncu Eleonoro Lo Bianco, göğüs kanseri nedeniyle 8 ay spordan uzak kaldı. Kanseri alt eden Lo Bianco, Galatasaray'a transfer olunca yeniden hayat buldu. CEV Kupası'nda önceki gün oynanan yarı final rövanşı maçında yıldızlaşan Lo Bianco, takımını finale taşıdı. Eleonora Lo Bianco, gerek İtalya Bayan Voleybol milli takımıyla ve gerekse yıllarca formasını giydiği Bergamo şehrinin Foppapedretti takımıyla Avrupa'da kazanılmadık kupa bırakmamış bir isimdi. Otoriteler tarafından dünyanın en iyi pasörü olarak gösteriliyordu. Hatta Nisan 2010'da Fenerbahçe ile finalde karşılaşan ve Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu kazanan Foppapedretti'nin en iyi oyuncusu seçilmişti. Ancak bir sonraki sezon Lo Bianco için hiç de iyi başlamadı.

SEKİZ AY TEDAVİ GÖRDÜ VE SAHALARA DÖNDÜ
Göğsündeki bir kitle için gittiği doktor, kendisine Kasım 2010'da kanser olduğunu açıkladı. Sahaların yenilmez oyuncusu aldığı bu haberle yıkılmıştı. Lo Bianco hemen ameliyata alındı ve göğsündeki kitle temizlendi. O günleri şeyle anlatıyor Lo Bianco: "Günlerce kendime gelemedim, niçin ben ? dedim, çünkü daha 31 yaşındaydım. Daha önce bel fıtığı ve benzeri hastalıkları yenmiştim. Ama şimdi daha önce karşılaşmadığım bir düşman vardı yanımda. Ama mücadelemle bu düşmanı da yeneceğim" dedim. Ve artık yendiğime inanıyorum. .

SELÇUK MANAV


BİZE ULAŞIN