Aileden sporcu

Yüzmede Derya Büyükuncu'nun 22 yıllık rekorunu kıran Alpkan Örnek sporcu bir aileden geliyor... Baba, Bursasporlu eski futbolcu Adnan Örnek halen A Milli Takım'da çalışıyor... Anne de eski milli karateci

Yüzme detarihi bir başarıya imza atarak, Derya Büyükuncu'nun gençler 17-18 yaş 400 metre karışıkta 22 yıllık 4.32.61'lik rekorunu, 4.32.28 ile kıran Alpkan Örnek hedefinin Londra Olimpiyatları'na katılmak olduğunu söyledi. Sporcu bir aileden yetişen Alpkan'ın babası Adnan Örnek'i uzun yıllar Bursaspor formasıyla izledik. Adnan Örnek halen A Milli Futbol Takımı futbolcu izleme komitesinde. Anne Canan Örnek de eski milli karateci ve Bursa'da Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapıyor. Alpkan'ın 12 yaşındaki kardeşi Alpcan ise Bursaspor alt yapısında kaleci. Derya Büyükuncu'nun rekorunu 22 yıl sonra kırdığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Alpkan, "Yüzmeye ilgim büyüktü. 8 yaşındayken, Beden Eğitimi dersinde okul takımı için yüzme seçmeleri yapıldı. Ben de kazandım. O günden bugüne havuzdayım.

LONDRA'YA 2 SAN İYE VAR
Gerçekten çok çalıştım ve 22 yıl sonra Derya ağabeyimin rekorunu kırdığım için çok mutluyum. O yüzmenin lokomotifidir...Bu rekoru ben daha doğmadan kırmış Böyle bir sporcuya ait olan rekoru kırmak gurur verici... Beni arayıp, tebrik edeceğine inanıyorum. Şu anda iyi bir genç jenerasyon var. Federasyon da her türlü desteği veriyor. Benim asıl hedefim Londra Olimpiyatları'na katılmak. Barajını geçmek için 2 saniyem kaldı. Onu da Temmuz ayına kadar gerçekleştireceğim"
şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN