Kısa...kısa

İpek 3.turda elendi
MİLLİ tenisçimiz İpek Soylu, Wimbledon'da 3. turda Alman Antonia Lottner'e 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti. İpek, karşılaşmayı 2 ace, 7 çift ve 15 basit hatayla tamamlarken, 13 kez doğrudan puan getiren vuruş yaptı. Dünya gençler klasmanında 71. sırada yer alan İpek, Wimbledon'da elemelerde yaptığı 3 maçı da kazanarak ilk kez ana tabloya kalmıştı.

Plajın Cüneyt Çakır'ı
FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın EURO 2012'deki başarılı yönetiminden sonra plaj futbolu hakemi Arda Ergene de 2013 Dünya Kupası elemelerinde görev yapıyor. Rusya'nın başkenti Moskova'da 1 Temmuz'da başlayan elemelerde grup maçlarının ardından 17 hakemden 7'si ülkesine dönerken, Ergene 2. turda görev yapacak 10 hakem arasında yer aldı.

Breno'ya 3 yıl 9 ay ceza
Bayern Münih'in eski futbolcusu Breno, Münih Eyalet Mahkemesi tarafından ağır kundaklama suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme başkanı, Breno'nun 20 Eylü 2011 tarihinde kendi oturduğu villayı kundakladığına karar verdi. Breno, Bayern Münih'ten ve evin sahibinden o gece olanlar için özür dilediğini belirtti.

3 atlete 2 yıl men
Rus atletler Svetlana Klyuka, Nailya Yulmanova ve Yevgenia Zinurova, doping gerekçesiyle pistlerden 2 yıl men edildi. Rusya Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, orta ve uzun mesafe atletleri Klyuka, Yulmanova ve Zinurova'dan alınan numunelerde, anti-doping kurallarını ihlal eden bulgulara rastlandığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN