Milli halterci kaçtı!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yetkililerinin doping kontrolü için Isparta'daki milli takım kampını ziyareti sırasında, milli halterci Gülbeyi Akti kaçarak ortadan kayboldu!

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 56 kiloda mücadele eden milli halterci Gülbeyi Akti'nin, doping kontrolünden kaçarak milli takım kampını terk ettiğini ve Akti hakkında soruşturma başlattıklarını söyledi. Çarşamba günü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) yetkililerinin doping kontrolü için kampa geldiğini ve burada tüm sporcuların numune vermesi gerektiğini belirten Akkuş, Gülbeyi Akti'nin bir anda ortadan kaybolduğunu söyledi. Akti'ye ulaşamadıklarını vurgulayan Akkuş, "Gülbeyi Akti için soruşturma başlattık, artık gereken neyse o yapılacak" ifadelerini kullandı. Akkuş, milli sporcuya 2 yıla kadar ceza verilebileceğine işaret ederek, şunları söyledi: "TMOK da rapor tutuyor. Sporcularımızın her an doping kontrolüne girecek şekilde hazır olması gerekirdi ama Gülbeyi büyük bir hata yaptı. Soruşturmanın ardından muhakkak ceza alacaktır."

SPORDAN MEN CEZASI ALABİLİR
TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Rüştü Güner de olayı doğrulayarak, "Örnek vermemek kural hatasıdır. Muhtemelen spordan men cezası alacak. Gülbeyi'nin yaptığı 2 yıla kadar men cezasını gerektiriyor" ifadesini kullandı.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN