Eyvah! Hazır değiller

2012 Londra Olimpiyatları'na sayılı günler kala güvenlik şirketi G4S, olimpiyatlarda güvenliği sağlamak için yeterince hazır olmadıklarını açıkladı, ortalık karıştı

  • Tüm Sporlar
  • Pazar 15.07.2012
2012 Londra Olimpiyatları'nda bir türlü çözüme ulaştırılamayan güvenlik sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Oyunlar sırasında güvenliğin bir bölümünü sağlayacak olan G4S şirketinden yapılan açıklamada,"Olimpiyat için yeterli düzeyde hazır değiliz" ifadesini kullanarak özür dileyince tartışmanın boyutu bir kat daha arttı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nick Buckles, "Oyunlar sırasında güvenliği sağlama gibi önemli bir görevi hafife aldık ve bu hatamızı kabul ediyoruz" ifadesini kullandı. Buckles, güvenlik görevlilerinin iyi İngilizce konuştuklarına dair garanti veremediklerini de belirterek, "Çok pişmanız ve hayal kırıklığı yaşıyoruz. Çözüm için elimizden geleni yapacağız, 8-9 gün önce sorunların farkına vardık" dedi.

LONDRA 2012'DE 10 TÜRK HAKEM
2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye, sporcularının yanı sıra hakemleriyle de boy göstermeye hazırlanıyor. 2008'de 5 hakemi bulunan Türkiye, Londra Olimpiyatları'nda 10 hakemle yer alacak. Türk hakemler, basketbol, boks, halter, cimnastik, kürek, yelken, tenis ve güreş branşlarında görev alacak. Hakemlerimiz kürek, yelken ve cimnastik branşlarında ise ilk kez müsabaka yönetecek. Ender Büyükerşen, 10 Türk hakemi arasındaki en tecrübeli isim.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN