Daha hızlı Daha yüksek Daha arkası

Olimpiyat Köyü, sporculara yüksek düzeyde konfor sunacak. Köyün temizliğinde çalışanlar ise konteynerlerde 10'ar kişi yatıyor; bir tuvaleti 25, bir duşu 75 kişi kullanıyor.

Londra, olimpiyatlarda sporcuları konforlu bir köyde ağırlayacak. Köyün temizliğini yapacak olan çalışanların yaşadıkları, konteynerlerle oluşturulmuş "çalışanlar köyü" ise madalyonun diğer yüzünü oluşturuyor. Olimpiyat Stadı'nın yakınındaki bu konteyner köyünde bir odada 10 kişi kalıyor. Bir tuvaleti 25, bir duşu ise 75 kişi kullanıyor. Londra'da havanın çok yağışlı geçmesi de ciddi sıkıntı yarattı. Bazı konteynerlerin çatıları aktı. Zemin çamurla kaplandı. Daily Mail'in haberine göre, bazı kadın işçiler tanımadıklarla erkeklerle aynı odalarda kalmayı reddettikleri için kampı terk etmiş. İngiltere'de bu tip işçi konaklama yerlerinde her 100 kişiye beş tuvalet ve beş yıkanma imkanı yasal zorunluluk ama olimpiyatlar için "geçici" nitelemesiyle bu yasal zorunluluk da aşılmış.

"KİMSE ZORLA TUTULMUYOR"
Kampı işleten şirketin bir yetkilisi ise Daily Mail'e "İşçiler vardiya sistemi ile çalışacaklar. Böylece oyunlar sırasında kampta çok ciddi bir rahatlama yaşanacak. Ayrıca burası hapishane veya toplama kampı değil. Kimse burada zorla tutulmuyor. Bu insanlar yüksek işsizliğin olduğu yerlerden buraya çalışmak için geldiler" açıklamasını yaptı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN