Londra'ya bilet şoku

2012 Londra Olimpiyatları'nın başlamasına kısa bir süre kala 700 bin bilet satılamadı. Futbol biletleri satılamayınca stat kapasiteleri düşürüldü

Londra'da düzenlenecek 2012 Olimpiyatları'nın başlamasına çok kısa bir süre kalmasına karşın elde kalan 700 bin bilet sıkıntı yarattı. Organizasyon Komitesi, futbol dışı sporlarda 50 bin bilet satılamadığını ancak dünya üzerindeki Olimpiyat Komiteleri'ne gönderilip iade eden biletlerle bu rakamın 250 bine çıktığını duyurdu. Komitelerden dönen futbol maçı bileti ise 200 bine ulaşırken, elde kalan 1 milyon bilet stat kapasitelerinin yarıya düşürülmesiyle 450 bine geriledi. Böylece futbolda 450 bin, diğer sporlarda ise 250 bin olmak üzere toplamda 700 bin bilet elde kaldı. 2012 Londra Organizasyon Komitesi Başkanı Lord Sebastian Coe, 150 bin futbol maçı biletinin öğrencilere dağıtılacağını duyurdu.

ÖĞRENCİLERE 150 BİN BİLET
Lord Coe bilet satışında sıkıntı iddialarına ise katılmadığını belirterek, "Satışların gayet iyi olduğunu, futbol maçlarına ilginin da çok olduğunu söyleyebilirim. 150 bin bileti de öğrencilere dağıtıp statları dolduracağız" diye konuştu. Olimpiyatta genel olarak satılan bilet sayısı ise 8.5 milyona ulaşmış durumda.

MADALYA İDDİASI
Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, "Bu olimpiyatların sadece Türkiye'nin en kalabalık kafileyle katıldığı olimpiyatlar olmayacağını, en çok madalya kazanacağımız olimpiyat olacağını düşünüyorum" dedi. Çeviköz, olimpiyat kafilesinin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile birlikte 24 Temmuz'da Londra'ya geleceğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da olimpiyatların açılışına katılacağını da sözlerine ekledi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN