İmkansızı başardı!

Türk yarışçılığının tartışmasız en büyük jokeyi Halis Karataş, katıldığı 7 koşunun 7'sini de kazanma başarısı gösterdi.

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapılan 47. yarış gününde altılı ganyan haricindeki koşu da dahil olmak üzere 7 yarışa katılan usta jokey Halis Karataş, katıldığı tüm yarışlarda foto finişi önde geçerek inanılması güç bir rekora imza attı.

Altılı Ganyan harici 1. Koşu'yu 4 numaralı Akıncıhan ile kazanan Halis Karataş, Altılı Ganyan'ın ilk ayağı olan 2. Koşu'da da 7 numaralı Tampico ile mutlu sona ulaştı.

Kariyerinde 5 Gazi Koşusu şampiyonluğu bulunan Halis Karataş; 3. Koşu'da 8 numaralı Sarus, 4. Koşu'da 7 numaralı Lidertay, 5. Koşu'da 7 numaralı Sarraf, 6. Koşu'da 6 numaralı Verdasko ve 7. Koşu'da 4 numaralı Mia Nur ile zafer elde ederek, Türk atçılığında bir ilke daha imza atıp tarihe geçti.

DETTORI DE 7'DE 7 YAPMIŞTI
Daha önce eski jokeylerden Dede Mutlu bir günde 6 yarış kazanmıştı. Halis Karataş bu seneki Gazi Koşusu'nda da Matador Yaşar adlı safkanla şampiyonluğa ulaşmıştı.

1996'da Ascot'ta Frankia Dettori 7'de 7 yapmıştı. O günden tam 16 yıl sonra Halis Karataş da 7'de 7 yaparak dünya rekorunu egale etmiş oldu.

KAZANAN SADECE KARATAŞ
Karataş bugün kazandığı yarışlar ile Halis Karatal yaklaşık 43 bin lirayı cebine koyarken kendisine güven yarışseverlere ise 162 lira 30 kuruş kazandırdı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN