'Hocam bunlara künde öğret'

Başbakan iftarda tüm sporcularla tek tek ilgilenip hepsiyle konuştu

'Kızını götürecek misin?
Başbakan ile aynı masada oturan milli voleybolcumuz Neslihan Darnel arasında ilginç bir diyalog yaşandı: Başbakan: Kızın Zeynep'i de Londra'ya götürecek misin? Neslihan: Evet Başbakanım... Başbakan: Kızına bakmayı ihmal etme ama. Neslihan: Öncelikle rakiplerime bakacağım.Sonra da kızıma.

Tazegül'e başsağlığı
Başbakan iftarda tekvandocu Servet Tazegül'ün de acısını paylaştı. 14 Haziran'da annesini yitiren Tazegül'e Erdoğan, "Annenin mekanı cennet olsun. Acını unutmaya çalış. Senden altın bekliyorum" dedi. Tazegül de, "Sağolun, bana büyük moral verdiniz. Annem için madalya alacağım" dedi.

"Gel bakalım şampiyon"
Başbakan, Olimpiyat şampiyonu güreşçimiz Ramazan Şahin'e, "Gel bakalım şampiyon... Türk güreşinin en önemli oyunu künde ve sarmadır. Senden de bekliyorum" dedi. Ardından antrenör Yakup Topuz'a dönen Erdoğan, "Hocam künde ve sarmaya daha çok çalışsınlar" diye öğüt verdi.

"Trabzon'a giremezsin"
Başba kan iftarda moral vermeyi de ihmal etmedi. Erdoğan hemşehrisi güreşçi Selçuk Çebi'ye, "Madalya almadan gelme, yoksa seni Trabzon il sınırına bile yaklaştırmam" dedi. Çebi, "İnşallah madalya ile dönerim de, memleketime rahat rahat girebilirim" diye yanıt verdi. .

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN