Sporcular Londra'ya umutlu gidiyor

  • CİHAN
  • Tüm Sporlar
  • Salı 24.07.2012 12:54
Londra'da, 27 Temmuz - 12 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan olimpiyatlara 16 branşta 114'ü olimpik, 87'si paralimpik olmak üzere 181 sporcuyla katılan Türkiye, olimpiyat tarihinde ilk kez 16 spor dalında temsil edilecek.

Bu yıl 30. kez düzenlenecek olimpiyat oyunlarında Türk olimpiyat takımı; atletizm, güreş, halter, tekvando, boks, voleybol, jimnastik, basketbol, badmington, yüzme, yelken, masa tenisi, okçuluk, atıcılık, judo ve bisiklette mücadele edecek.

Sporcuların bir kısmı Londra'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne geldi. Son hazırlıklarını tamamlayan sporcular basın mensuplarının sorularını cevapladı.

FİLENİN SULTANLARI TARİH YAZMAK İSTİYOR

Olimpiyatlara katılacakları için çok heyecanlı olduğunu belirten Neslihan Demir Darnel, "Filenin sultanları olarak tarih yazdık. Bir kez daha tarih yazmak istiyoruz. Takım olarak konsantre olduğumuz şey, gruptan çıkmak. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz." dedi.

"Buraları uzun yıllar hayal edip, hedeflediğimiz bir yerdi." diyen Basketbol Milli Takımı'nın oyuncusu Işıl Alben de "Bundan sonra elimizden gelenin en iyisini yaparak Türk halkına layık olmaya çalışacağız." diye konuştu.

Dünyadaki en zor branşlardan birinde, yüzmede, Türkiye'yi temsil edeceğini kaydeden Arda Yüksel ise, "İyi bir dereceyle yarı finale yükselmek istiyorum. Tüm Türkiye'nin desteğini istiyorum." şeklinde konuştu.

Madalya için savaş vereceklerini dile getiren halterci Sibel Şimşek de, "Hedefimiz madalya. Madalya için çalışacağız." ifadelerini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN