Sultanları bekliyorum

Boris Johnson, "Türk kafilesini dört gözle bekliyoruz. Çok iyi sporculara ve takımlara sahipler. Voleybol takımının maçına da biletim var. Umarım çok başarılı olurlar" dedi

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Türk kökenli belediye başkanı Boris Johnson, olimpiyat oyunlarında Türk sporcuların performanslarını yakından takip edeceğini belirterek, "Türk kafilesini karşılamayı dört gözle bekliyoruz" dedi. Türkiye'nin tarihinin en kalabalık kafilesiyle Londra Olimpiyatlarına katılacak olmasından mutluluk duyduğunu belirten Johnson, "Umarım Türkiye, oyunlarda büyük başarı elde eder. Çok iyi sporcuları ve takımları var. Türk sporcuların performanslarını yakından takip edeceğim. Türk kafilesini karşılamayı dört gözle bekliyoruz" diye konuştu. Herhangi bir Türk takımını ya da sporcuyu olimpiyatlarda izlemeyi planlayıp planlamadığı sorusuna ise Johnson, "Elbette planlıyorum. Emin değilim ama sanırım voleybol takımının maçına biletim var" yanıtını verdi.

ANA KAFİLE BUGÜN YOLA ÇIKIYOR
Muhafazakar Partili 48 yaşındaki Boris Johnson, Damat Ferit Paşa hükümetinde İçişleri Bakanlığı yapan Ali Kemal Bey'in torununun oğlu. Öte yandan ana kafilemiz bugün Londra'ya gidiyor. Atatürk Havalimanı'ndan öğlen saatlerinde Londra'ya hareket edecek olan olimpiyat kafilesinde, A Milli Bayan Voleybol ve Kadın Basketbol Takımı'nın yanı sıra, judo, yüzme, okçuluk, masa tenisi, badminton, halter ve yelken branşlarından sporcular bulunacak.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN