Güle güle gidin ve gelin

Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edecek sporcular dün Londra'ya uçtu. Kafilenin hedefi rekor madalyayla dönmek

  • Tüm Sporlar
  • Çarşamba 25.07.2012
2012 Londra Olimpiyatları'nda mücadele edecek Türkiye'nin olimpiyat kafilesi, dün Atatürk Havalimanı'ndan törenle uğurlandı. Londra'ya gidecek kafilede yer alan sporcular, aileleri ile hasret giderdikten sonra özel bir uçakla Londra'ya uçtu. 66'sı kadın, 114 sporcu ile katılacağımız olimpiyatlar öncesi sporcuların da heyecanı gözlerden kaçmadı. Kadın basketbol ve voleybol milli takımlarının da ilk kez katılma hakkı elde ettiği Londra Olimpiyatları, 27 Temmuz'da start alacak. 17 gün sürecek oyunlarda 204 ülkeden toplam 10 bin 500 sporcu madalya mücadelesi verecek. Açılış töreninde, kafilenin önünde Türk Bayrağı'nı taşıyacak olan milli voleybolcu Neslihan Darnel, çok heyecanlı ve gururlu olduğunu söyledi.

BAŞBAKAN DA GELECEK
Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da yarın İngiltere'ye gidecek. Cuma günü İngiltere Başbakanı David Cameron ile bir araya gelecek olan Erdoğan, Cameron'un davetlisi olarak açılış törenine katılıp ertesi gün dönecek.

Dönüşünüz de mutlu olsun
Dün özel bir uçakla Londra'ya giden kafile için Atatürk Havalimanı'nda ailelerin de katıldığı bir tören düzenlendi. Kafiledeki sporcular gitmeden önce objektiflere hep beraber bu pozu verdi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN