Meşale sahibini arıyor

Oyunların yarınki açılışı öncesi Olimpiyat Stadı'ndaki meşaleyi kimin yakacağı ve kimin son meşale taşıyıcısı olacağı halen belirsizliğini koruyor

Londra'da yarın yapılacak açılışta meşaleyi kimin yakacağı ve kimlerin taşıyıcı olacağı hala belirsiz. Meşaleyi kimin yakacağı konusunda iki favori, iki de sürpriz isim var. Favori isimler, İngilizler'in unutulmaz atletlerinden Daley Thompson ile 1984 Los Angeles'tan Sydney 2000'e kadar katıldığı 6 olimpiyatta 5 altın madalya, bir de bronz madalya alan kürekçi Steve Redgrave. Sürprizler ise Atina'da 1500 ve 800 metrede altın madalya kazanan bayan atlet Kelly Holmes ile 1929 doğumlu ve dünyada 1 mili (1.609 metre) dakikanın altında koşan ilk atlet olan Sir Roger Bannister.

TAHMİN YARIŞI
Taşıyıcılar için ise İngiliz basını, David Beckham'dan, tenisçi Andy Murray'ye kadar birçok tahminde bulunurken, Beckham oyunların açılış töreninde görev yapacağını söyledi ancak bu görevin detaylarını açıklamadı. .


KRİZLE BAŞLADI!
Londra 2012, kadınlar futbol maçlarıyla gayri resmi olarak başladı. Kuzey Kore-Kolombiya maçı öncesi ekrana, Güney Kore bayrağı yansıtılınca, Kuzey Kore takımı sahaya çıkmadı. Olimpiyat Oyunları organizatörlerinin özrü üzerine mücadele bir saat sonra start aldı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN