''Yıldızları hep rakiplerimiz saysın''

Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz'ün milli sporculara verdiği iftar yemeği sırasında gazetecilere konuşan Bakan Kılıç, "114 olimpik, 67 paralimpik olmak üzere 181 kişilik bir sporcu kafilesiyle Londra'ya geldik. Bundan dolayı gururluyuz." dedi.

Dün olimpiyat köyündeki sporcuları ziyaret ettiğini belirten Kılıç, "Hem hükümetimizin ve devletimizin moral temennilerini kendileriyle paylaştık hem de milletimizin dua ve iyi niyet dileklerini bir kez daha kendilerine ilettik." diyerek, şöyle konuştu:

"İnanıyorum ki Türk bayrağını göndere çektikçe, İstiklal Marşımızı Londra'da ne kadar çok okuttukça sporcularımızın da göğsü o ölçüde kabaracaktır ve milletimize büyük mutluluklar yaşatılacaktır. Kendilerine güvenimiz tam. Allah utandırmasın. Yıldızları hep rakiplerimiz saysın. Biz buradan altın madalyalarla dönelim. Sporcularımız, alacakları madalyalarla ülkemizdeki Türk gençlerine rol model olsunlar. Türkiye'de sporla iç içe bir hayatın önünü açan dinamikleri hayata geçirsinler."

Türk olimpiyat takımının Londra'ya intikali ile İngiltere'deki Türk toplumuna da dinamizm geldiğini ifade eden Suat Kılıç, "Londra'daki Türkler yoğun bir dönem yaşayacaklar. Onlara kolaylıklar diliyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye Kadın Milli Basketbol Takımı Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ise hedeflerinin çeyrek finalde doğru bir rakiple eşleşmelerini sağlayacak bir puan toplamak olduğunu söyledi. Olimpiyatlara ABD ve Rusya gibi favori takımların geldiğini ifade eden Yıldızoğlu, "İşimiz zor ama buraya kadar zorları yaparak geldik." dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN