Londra'da neler oluyor?

İkinci bayrak krizi
Londra'da bir bayrak krizi daha... Kuzey Kore'nin bayan futbol maçında stat ekranında Güney Kore bayrağı kullanılmasının ardından bu kez Regent Street'teki Tayvan bayrağı indirildi; yerine Çin Taipei'nin olimpiyat komitesinin bayrağı asıldı. Kararın Çin'in baskısıyla alındığı öne sürüldü.

Sudanlı sporcu sığınma istedi
Bir Sudanlı atletin İngiltere'den siyasi sığınma talep ettiği bildirildi. Leeds yakınlarındaki Bridewell Polis Merkezi'ne başvuran bir erkek atletin sığınma talebinde bulunduğu, adının açıklanmasını istemeyen bir hükümet yetkilisi tarafından doğrulandı.

CAS'tan vize
Güney Afrikalı binici Alexander Peternell, ülkesinin olimpiyat komitesi SASCOC'u CAS'a şikayet etmiş ve kendisinin hak etmesine rağmen Paul Hart'ın olimpiyatlara götürüldüğünü savunmuştu. CAS, Peternell'ın olimpiyat kriterlerine uyduğuna karar vermiş ancak SASCOC, Hart'ı kafileden çıkarmasına karşın Peternell'ı takıma almamıştı. CAS'ın "ad hoc" (Özel İhtisas) birimi, SASCOC'un Peternell'ı olimpiyat takımına alması ve sporcunun Londra'da yarışabilmesi yönünde karar aldı.

Bakan çan kırdı
İngiltere Kültür Bakanı Jeremy Hunt, olimpiyatların başlamasını simgeleyen çanı çalarken, çan kırılarak elinden fırladı. Gazeteciler Hunt'tan, açılış töreniyle ilgili açıklama yaparken, kameraların önünde çanı çalmasını istedi. Ancak çan kırılarak İngiliz bakanın yanında duran kişilerin yakınına düştü. Hunt'ın ve yanındakilerin gülüşmesine neden olan olay, İngiliz televizyon kanallarında geniş yer buldu.

S.Arabistan'dan çekilme tehdidi
Suudi Arabistan, bayan judocu Wujdan-Shahrkhani'nin başörtüsüyle yarışmasına izin verilmezse kafile olarak Londra Olimpiyatları'ndan çekilebileceğini açıkladı. Arabistan'ın diğer kadın sporcusu Sarah Attar atletizmde müsabakalara katılacak. Uluslararası Judo Federasyonu Başkanı Marius Vizer, sporcu sağlığı gerekçesiyle başörtüsüne izin vermeyeceklerini açıklamıştı.

Alkollü araba kulanınca gitti
Güney Kore Yelken Milli Takımı'nın teknik direktörü Jae-Cheol Lee, alkollü araç kullanmaktan ceza aldığı için ülkesine gönderildi. Yelken yarışlarının düzenleneceği Weymouth'ta organize edilen bir yemekte alkol aldıktan sonra araba kullanan Lee'nin yaklaşık 400 sterlinlik trafik cezası da aldığı bildirildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN