Daha iyisini yaparız

2020 lobisi dün de devam etti. Başbakan Erdoğan ve yanındaki kalabalık bir heyet Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile buluştu. Bakan Kılıç, açılış için de "Daha iyisini yapabiliriz" dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Londra'daki görkemli olimpiyat açılışı için, "Türkiye olarak daha iyisini de yapabiliriz. Buna inanıyoruz" dedi. 2020 İstanbul adaylığımız için lobi çalışmaları dün de devam etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi yetkilileri ile dün bir araya geldi. Görüşmeye Bakan Suat Kılıç, Türkiye Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener ve başkan yardımcısı Hasan Arat da katıldı. Burada da Türkiye'nin 2020 kararlılığı, projeleri bir kez daha ifade edildi, 6 komite üyesine multivizyon gösterisi yapıldı. Oldukça verimli geçen görüşmeden her iki taraf da mutlu ayrıldı. Bu arada Bakan Suat Kılıç yaptığı değerlendirme şunları söyledi:

ŞANSIMIZ GENÇ NESLİMİZ
"Bir Türkiye olarak yeteneklerimizin farkında değiliz. Londra organizasyonunu da gördükten sonra ne kadar hazır olduğumuzu daha da iyi fark edebiliyoruz. Tesisleşme konusunda çok daha iyi işler çıkarabiliriz. Müteahhitlik alanında bizim müteahhitlerimiz dünyada iki numara... Hizmetler sektöründe zaten hiç kimsenin elimize su dökebilmesi bile mümkün değil. Organizasyon yeteneğimiz de var deneyimimiz de var. Genç insan kaynaklarımız sayesinde en büyük işlerin bile rahatlıkla altından kalkabilecek durumdayız."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN