Londra'da tribünler boş kaldı

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan Olimpiyat Oyunları için biletlerin birkaç ay önceden tükendiğinin duyurulmasına rağmen, bazı müsabakalarda tribünlerde çok sayıda boş koltuğun olması dikkati çekiyor.

İngiliz Olimpiyat Birliği, biletleri olan kişilerin müsabakaların ilk yarım saati içinde gelmemeleri durumunda, bu biletlerin yeniden satışa çıkarılacağını duyurdu.

Birliğin başkanı Lord Moynihan, ''Her koltuğun doldurulmasına ihtiyaç var. İlk yarım saat içinde gelmeyen kişi, yerini kaybedecek'' dedi.
Londra Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi (LOCOG), biletlerin birçoğunu sponsorlara verdiği ve bu nedenle tribünlerin dolmadığı gerekçesiyle eleştiriliyor. Ancak LOCOG Başkanı Sebastian Coe, biletlerin sadece yüzde 8'inin sponsorlara dağıtıldığını, yüzde 75'inin halkın elinde olduğunu savundu.

Oyunlarda dün cimnastik, voleybol, basketbol gibi müsabakaların yapıldığı spor merkezlerindeki tribünlerin boşluğu dikkati çekmişti. İngiltere Kültür Bakanı Jeremy Hunt, boş koltuklar olmasının hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN