Polisler ralli pilotlarına ceza yazmak istedi

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi için araçlarıyla parkura giden pilotlara polis ceza kesmek istedi.

42 Yarışçının katıldığı Ford Otosan Kocaeli Rallisi için servis alanından yarışların yapılacağı Üçtepeler meviinde giden ralli araçları şehir içinde gürültü yapınca, vatandaşlar tarafından polise şikayette bulunuldu. Polis, ralli araçlarını Eski İstanbul Yolu Gültepe mevkiinde durdurarak belgelerini istedi. Ralli pilotları, araçların yarış aracı olduğunu, gerekli evrakların yanlarında olmadığı ve servis alanlarında bulundurduklarını, daha fazla beklemeleri halinde yarışa geç kalacaklarını söylediler. Kısa süren telefon görüşmelerinin ardından ralli araçları, yarışmak üzere yollarına devam ettiler. 11 Yıldır Kocaeli rallisini düzenlediklerini belirten KOSDER (Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü) Başkanı Ceyhun Yalçın,"Gerekli izinleri ilk koordinasyon kurulundan aldık. Yarışa giden ralli aracına evrak sorulduğunu ilk kez görüyorum. Çok şükür yanlış anlaşılmayı kısa sürede çözdük" dedi.

Yalçın, her türlü belgelerinin servis alanlarında bulunduğunu, hiç bir yarışçının belgelerini yanlarında taşımadığını sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN