Ramazan Şahin'den altın sözü

  • AA
  • Tüm Sporlar
  • Pazartesi 30.07.2012 11:54
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'nin aldığı tek altın madalyanın sahibi olan milli güreşçi Ramazan Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda da altın madalya kazanma sözü verdi.

Dağıstan Cumhuriyeti'nden 2006 yılında getirilerek Türk vatandaşlığına geçirilen ve 2008 Pekin Olimpiyatları'nda serbest stilde 66 kiloda altın madalya alan Ramazan Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Londra Olimpiyatları'na gidecek sporculara Dolmabahçe Sarayı'ndaki Hasbahçe'de verdiği iftar yemeğinde kendisine moral verdiğini belirterek, ''Bana 'bir daha altın madalya alman lazım' dedi. Ben de Başbakanımıza altın madalya sözü verdim. İnşallah Londra'da da altın madalya alacağım'' dedi.

Türkiye'nin Londra Olimpiyatları'na, Pekin Olimpiyatları'ndan daha fazla sporcuyla katıldığına dikkati çeken milli güreşçi, ''2008'de Türkiye'den sadece ben altın madalya almıştım. Ancak şimdi Londra'ya daha çok sporcuyla katılıyoruz. İnşallah bu olimpiyatta daha fazla altın madalya alacağız. Gümüş ve bronz madalya sayısı da inşallah artacak'' diye konuştu.

-''Londra'da en zor rakibim, kendim''-

Türk vatandaşlığına geçtikten sonra 66 kiloda Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluklarına ulaşan Ramazan Şahin, 2008 Pekin Olimpiyatları'nın ardından midesindeki ülser nedeniyle yaklaşık 2 yıl güreşemedi. Daha sonra katıldığı şampiyonalarda da rahatsızlıkları nedeniyle başarılı olamayan milli güreşçi, iyi gününde olduğu zaman kimsenin kendisine rakip olamayacağını iddia etti.

''Londra'da en zor rakibim, kendim'' diyen Ramazan Şahin, ''Şu anda Allah'a şükür sakatlığım yok. Midemdeki sorun da geçti. Mayıs ayında olimpiyat vizesi almak için Finlandiya'da katıldığım turnuvada kilo düştüm, ama çok şükür midemde bir sıkıntı yaşamadım. Ama kilo düşeceğim zaman midemden rahatsızlanırım diye 'bunu yiyecek miyim, yemeyecek miyim' diye düşünüyorum. Londra'da iyi günümde olduğum zaman, rakibim yok'' şeklinde konuştu.

-''Tüm rakipler beni hedef alacak''-

Ramazan Şahin, 2008'de olimpiyat şampiyonu olduğu için Londra'da tüm rakiplerinin kendisine karşı ayrı bir motivasyonla çıkacağını belirterek, ''2008'e göre işim biraz daha zor olacak. Çünkü tüm rakipler seni hedef alıyor. Ancak iyi hazırlandığım zaman hiçbir problem olmaz'' dedi.
Güreşte olimpiyatlarda madalya almanın dünya şampiyonasına göre daha rahat olduğunu kaydeden milli güreşçi, şunları söyledi:

''Olimpiyatta madalya almak bana göre bir yandan zor ve bir yandan rahat. Orada fazla sporcu olmuyor, 20-21 sporcu geliyor. Dünya Şampiyonası'nda biraz daha zor. Çünkü daha çok sporcu oluyor. Moral motivasyonun iyi olması lazım. Şu anda hiç sıkıntım yok. Allah'a şükür sağlığım da iyi'' şeklinde konuştu.

Ramazan Şahin, Londra Olimpiyatları'ndan sonra sağlık durumu iyi olursa güreşe devam edeceğini, iyi olmazsa bırakmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN