Londra'da neler oluyor?

Irkçı twit tepkisi
İsviçreli futbolcu Michel Morganella, Güney Kore'ye 2-1 kaybettikleri maçtan sonra twitter'a "Bütün Koreliler, hepiniz yanacaksınız" diye yazdı. Gelen tepkiler üzerine bu ifadeleri silip twitter hesabını kapatan 23 yaşındaki futbolcu "ırkçılık" sebebiyle olimpiyatlardan atılabilir.

Tunus'a 'yatak' jesti
Londra 2012 Olimpiyatları'nın muhteşem açılış töreninde kullanılan hasta yatakları hayır için başka bir kıtaya gönderildi. Açılışta kullanılan tam 320 adet yatak İngiliz yetkililer tarafından Tunus'ta iki ayrı hastaneye bağışlandı. Yataklar açılış töreninin en dikkat çeken ve konuşulan konularındandı.

Bavulunu toplayan Boğa'ya ceza yolda
Son yıllarda uluslararası futbol organizasyonlarına damga vuran İspanya önceki gün Honduras'a 1-0 yenilerek elenmenin şokunu yaşıyor. İlk maçında da Japonya'ya aynı skorla kaybeden son Dünya ve Avrupa Şampiyonu, devre arasında bazı futbolcuları rakip oyuncular ve penaltı vermeyen Venezuelalı hakem Juan Soto ile tartıştığı için ayrıca disipline sevk edildi.

Kitadai duşta kırdığı madalyasını istiyor
Brezilyalı judocu Felipe Kitadai, Londra Olimpiyatları'nda kazandığı, ancak düşürüp kırdığı bronz madalyasının yerine bir yenisini istiyor. 60 kiloda Cumartesi günü bronz madalya kazanan Kitadai, boynundan hiç çıkarmadığı madalyasıyla birlikte duşa da girdiğini ancak yanlışlıkla düşürdüğünü söyledi. Madalyanın kurdelesinin geçtiği bölümün kırıldığını, artık boynuna takmanın mümkün olmadığını söyleyen Kitadai, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden yeni bir madalya istediğini belirtti. Brezilya Olimpiyat Komitesi yetkilileri de IOC'nin böyle bir yükümlülüğü olmamasına karşın, Kitadai için yeni bir madalya talebinde bulunduklarını belirtti.

Michelle Obama'dan basketçilere moral
ABD Basketbol Takımı, Olimpiyatlar'daki ilk maçında Fransa'yı 98-71'lik skorla devirirken, First Lady Michelle Obama da maçı izleyenler arasındaydı. Farklı kazanılan maçın ardından ABD'li oyuncuları tek tek sarılarak kutlayan Obama'nın oyunculara gösterdiği yakın ilgi sosyal medyada çokça konuşulan konular arasında yer aldı.

Japon inadı üzerine sıralama alt üst oldu
Artistik Jimnastik takım yarışmasında büyük tartışmalar yaşandı. Çin'in altına ulaştığı yarışma sonrası dördüncü olan Japonya'nın itirazı üzerine ikinci sırayı alan Büyük Britanya üçüncü, üçüncü olan Ukrayna dördüncü sıraya gerilerken, gümüş madalya ise Japonya'nın oldu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN