"Şampiyon" Rusya'daki ilk yarışına çıkacak

Rusya'da ilk kez düzenlenecek Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayak yarışında mücadele edecek milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, ''Bu yıl Kawasaki ve benim için en zorlu yarış bu mücadele olacak, ancak yarışı kazanacağımızdan eminim'' dedi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayağı, hafta sonu Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenecek. Şampiyonaya ilk kez evsahipliği yapacak Moskova Raceway pisti, yarışseverlerle tanışacak. Kawasaki Lorenzini takımının başarılı pilotu Sofuoğlu, şampiyonluk yolunda önemli bir virajı daha kayıpsız atlatmanın hesaplarını yapıyor. Supersport sınıfında 65 yarışta 45 kez kürsüye çıkan ve 19 galibiyetle en başarılı pilot unvanını elinde bulunduran şampiyon motosikletçi, 148 puanla genel klasmanda zirvede yer alıyor.

Kenan Sofuoğlu, Rusya'da ilk kez yarışacağını hatırlattı. Bu yıl takımı ve kendisi için en zorlu yarışın, Rusya ayağı olacağını belirten milli motosikletçi, ''İlk defa yarışacağımız pist bizim için yeni ve motosikletle ilgili herhangi bir ayarımız yok. Diğer yarışlarda bazı sürücülerin avantajları vardı ama bu yarışta herkesin şansı eşit'' dedi.

Hava koşulları iyi olursa neler yapabileceğini herkese göstereceğini ifade eden Sofuoğlu, ''Bu yarışı kazanacağımızdan eminim. Yarışçıların pist seçme hakkı yok, ancak şampiyon olmak istiyorsanız her pistte hızlı olmalısınız. Hafta sonunun bizim için iyi geçeceğini düşünüyorum'' diye konuştu.

130 milyon Avro'ya mal olan ve 15 Temmuz'da açılan Moskova pisti, 3 bin 931 metre uzunluğunda ve 17 viraja sahip.
Yarın serbest antrenmanlarla başlayacak 10. ayak yarışı, 25 Ağustos Cumartesi günü yapılacak sıralama antrenmanlarıyla devam edecek. 26 Ağustos Pazar günü ise pilotlar Moskova pistinin 22 turluk (86 bin 482 kilometre) açılış yarışında mücadele edecek.

BİZE ULAŞIN