Kupa canavarları

Yıldızlar kategorisinde geçen yıl Avrupa ve Dünya şampiyonu olan Genç Sultanlar, Sırbistan galibiyetiyle üst üste üçüncü finalinden de zaferle ayrıldı

Avrupa Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye Sırbistan'ı 3-0 yenip şampiyonluğa ulaştı. Ankara'da 6 bin 500 kişinin desteğiyle çok iyi bir voleybol sergiledi Genç Sultanlar... Çok iyi servis atıp Sırbistan'ın manşetini bozarak iyi hücum etmelerini önlediler. İlk sette insiyatifi sürekli ellerinde tutan milliler, hücumda bütün kozlarını kullandı. Bütün oyuncular sayı alıp, blok tuttu. 20-15'ten sonra Sırplar 21-19'a kadar sokulsa da Çağla'nın 2 numaradaki tekli bloğu setin son sayısı oldu: 25-21.

İkinci sette geri dönüş
İkinci set servis karşılama sorunumuzla Sırplar 7-2 üstünlük kurdu. Toparlanıp farkı bir sayıya indirsek de (10-11), Sırplar Cikiriz'in sayılarıyla teknik molaya 16-11 önde girdi. Ecem'in servisleri, Damla'nın file önünde etkinliğiyle 17-17'de rakibi yakaladık. Kaptan Damla'nın etkili servisleriyle 24-20'yi bulan milliler, sete noktayı Kübra'nın kısa pasa hücumuyla koydu: 25-22. Üçüncü sette 11-8'den sonra Ceyda, Kübra ve Şeyma'nın sayılarıyla 17-9'u bulan milliler, seti 25-16 alarak şampiyonluğa ulaştı. Geçen yıl yıldızlar kategorisinde Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu'na ulaşan bu takım, böylece üçüncü finalinden de şampiyonlukla ayrılmayı başardı.

'Bu çocuklar oynasın'
Genç Kızlar Milli Voleybol Takımı'nın antrenörü Gökhan Edman, kulüplere ve antrenörlerine seslenerek "Bu çocuklara güvensinler ve onları oynatsınlar. Biz de seneye bir dünya şampiyonluğu daha kazanalım" diye konuştu. A Milli Takım antrenörü Alper Erdoğuş da "Şampiyonluk bizim için büyük bir mutluluk. Kaptan Damla aşil tendonu koptuktan altı ay sonra sahaya çıkıp oynadı ve MVP ödülü aldı. Bu gerçekten anlatılmaz" dedi. Milli Takım'ın ana sponsoru VakıfBank'ın genel müdürü Süleyman Kalkan ise genç kızlarımızın başarısıyla gurur duyduklarını söyledi. Kalkan, "Onlar bütün güzellikleri hak ediyorlar" ifadelerini kulandı.

1- 2 - 3 yetmez
Milliler, üst üste gelen 3 şampiyonluktan sonra gözlerini Temmuz'da Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Dünya Şampiyonası'na çevirdi. CEV'in internet sitesinde ise "Sihirli çocuklar" ifadeleri kullanıldı.

BİZE ULAŞIN