Kınalı Şampiyonlar

Filenin Genç Sultanları; başarılarının sırrını SABAH'a açıkladı: "Maçlar öncesi ellerimize kına yaktık. Yüzlerimizi boyayıp savaşan ruhumuzu maçlara yansıttık."

Filenin 'Genç Sultanları', Avrupa Şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşıyor. Bu gururu yaşatanlardan takım kaptanı Damla Çakıroğlu, Ceylan Arıkan ve Kübra Akman, başarılarının sırrını SABAH'a açıkladı. Milli Takım kaptanı ve aynı zamanda şampiyonanın en değerli oyuncusu seçilen Damla Çakıroğlu, soyunma odasında kendilerine ait bir uğurları olduğunu ancak bunu açıklayamayacağını belirterek "Maçlar öncesi ellerimize kına yaktık. Yüzlerimizi kırmızı-beyaz boya ile boyayıp savaşan ruhumuzu yansıtıp şampiyon olduk" dedi.
Lisenin katkısı büyük
Damla, Ceylan ve Kübra SABAH'a yaptıkları açıklamada başarının temelinde Voleybol Lisesi'nin, federasyonun, antrenörlerin ve ailelerinin büyük katkısı olduğunu ifade ettiler.

'Ayağım kopsa da oynardım'
10 yaşında voleybola başlayan 18 yaşındaki takım kaptanı Damla Çakıroğlu şampiyonaya beş ay kala aşil tendonundan sakatlanıp ameliyat olduğunu hatırlatarak "Sonrasında yoğun tedavi uygulandı. İyileşip sahaya çıktım. Böyle bir şampiyonada arkadaşlarımı yalnız bırakamazdım. Ayağım kopsa da sahaya çıkıp oynayacaktım. Federasyon başkanı, doktor, antrenörlerim, fizyoterapistler gerek mental gerekse fiziksel olarak beni hazırlayıp oynamamı sağladılar" dedi.

'Birbirimizi tanıyoruz'
YEDİ senedir voleybol oynayan Ceylan Arıkan "Şampiyonaya bir ay kala ayak bileğimi burktum. Çabuk iyileştim ve arkadaşlarımı yalnız bırakmadım. Birbirimizi iyi tanıdığımız için şampiyonluk geldi. Bunda voleybol Lisesi'nin büyük katkısı var. Grupta yenildiğimiz Sırbistan'ı finalde yeneceğimize inandık ve kazandık" dedi. Altı senedir voleybol oynayan ve bu sezon Vakıfbank'ın formasını giyecek olan Kübra Akman ise "Ankaralı taraftarlar bize yine uğur getirdiler. Finalden önce 'geriye düşsek bile öne geçeceğimizi inanalım' dedik ve savaşmaya devam ettik" dedi.

En büyük hedefleri olimpiyatlar
Yıldızlaşan üç isim, büyükler kategorisinde de başarılı olmak istediklerini söyleyerek hedeflerinin 2016'da Rio'da yapılacak olimpiyatlar olduğunu belirttiler.


BİZE ULAŞIN