Golf turnuvası kafayla başladı!

Türkiye'nin ilk profesyonel golf turnuvasında, Ahmet Ağaoğlu bir gazeteciye kafa atarak gözlüğünü kırdı

Türkiye'nin ilk profesyonel golf turnuvası olan Turkish Airlines World Golf Turnuvası olaylı başladı. Türkiye Golf Federasyonu tarafından Belek'teki Antalya Golf Kulübü'nde düzenlenen turnuvada ilk delikteki başlangıç vuruşunun yapılmasından önce, güvenlik görevlileri ile gazeteciler arasında görüntü alınacak alan konusunda tartışma yaşandı. Bu sırada alana gelen Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Cihan Haber Ajansı muhabiri Cihat Ünal ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Ağaoğlu, Ünal'a kafa attı. Ünal'ın tepki göstermesi üzerine bir kez daha Ünal'a müdahale etmek isteyen Ağaoğlu'nu gazeteciler güçlükle durdurdu. Olay sonrası bir çok basın kuruluşu Ağaoğlu'nu kınadı.

Kameraman Cihat Ünal şikayetçi oldu
Aldığı darbe nedeniyle gözlüğü kırılan ve Ağaoğlu'nun korumaları tarafından alandan uzaklaştırılmaya çalışılan kameraman Cihat Ünal, polis merkezine giderek Ağaoğlu'ndan şikayetçi oldu. Öte yandan, dünyaca ünlü golfçülerin mücadele ettiği turnuvada güvenlik önlemleri de dikkati çekti. İzleyicilerin ve basın mensuplarının x-ray cihazlarından geçirilerek ve üst araması yapılarak alındığı alanda, çok sayıda güvenlik görevlisi hazır bulundu.

Dünyaya rezil olacaktık
Olay sonrası açıklama yayınlayan Ahmet Ağaoğlu, "Tiger Woods'un sopasından çıkan top bir insanın başına gelerek hayati tehlike yaşasa dünyaya rezil olacaktık. Böyle bir olay oldu, Türkiye'ye ben rezil oldum, evladır. Messi penaltı kullanırken altıpasa girip fotoğraf çekme şansınız var mı? Yok... Vuruş yaparken seyirci nasıl izliyorsa basının da aynı sükunetle izlemesi gerekiyor" dedi.

BİZE ULAŞIN