Süper Fener

Fenerbahçe Grundig, ezeli rakibi Galatasaray'ı set vermeden yenerken, üst üste ikinci kez Süper Kupa'yı müzesine götürdü. Olaylar nedeniyle maç iki kez durdu

Voleybolda geçen sezonu çifte kupa ile kapatan Fenerbahçe Grundig, yeni sezona da Süper Kupa ile başladı. Geçen sezon kupa finalinde karşılaştığı ezeli rakibi Galatasaray'ı Süper Kupa finalinde, son set hariç zorlanmadan 3-0 yenen sarı-lacivertliler, bu kupayı üst üste ikinci kez müzesine götürmeyi de başardı. İlk iki seti rahat kazanan Fenerbahçe, 3. sette duraklayınca Galatasaray atak yaptı. Ama 23-23'ten sonra Arslan'ın kritik hücum sayısı ve Kemal'in bloğu ile sarı-lacivertliler seti 25-23 kazanıp, kupaya uzandı.

Kemal duvar ördü
12 blok yapan F.Bahçe'de Kemal Kayhan 6 blokla yıldızlaştı. Marshall 16, Miljkoviç 13, Kemal 11 puan kazandırdı. G.Saray'da Vladimir 14 sayıya imza attı. F.Bahçe 74 serviste 14, G.Saray 61 serviste 10 hata yaptı. Servis karşılamada sarı-lacivertliler yüzde 75 (% 49 çok iyi) ile, sarı-kırmızılılar da yüzde 50 (% 30 çok iyi) ile oynadılar. Atakta F.Bahçe yüzde 37, G.Saray yüzde 28 ile oynadı. .

Salonda arbede
Salon dışında karşılaşmaları engellenen Fenerbahçeli ve Galatasaraylı taraftarlar içerde kapıştı. Fenerbahçeli taraftarlar, Beştepe kapısını kırarak salona girdi. Salonda da ilk sette başlayan olaylarda yumruklaşan taraftarlar, sahaya yanıcı madde attılar. Bunlardan birini almak isteyen Fenerbahçeli voleybolcu Kemal Kayhan, ses bombasının patlaması üzerine zor durumda kaldı. Üçüncü sette de belinin üstüne düşen bir Galatasaray taraftarı için sedyenin gecikmesi üzerine polisle, tribünler arasında arbede çıktı. Bir taraftar daha fenalaşıp sedye ile dışarı alındı. Hakem Aziz Yener ikinci anonstan sonra soyunma odasına gitti ve 10 dakika sonra maç tekrar başladı.

BİZE ULAŞIN