Galatasaray'ın adı değişti!

Galatasaray Kulübü ile iklimlendirme firması Daikin Türkiye arasında imzalanan anlaşmasıyla firma, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı'nın isim sponsorluğunu üstlendi.

Yapılan anlaşma doğrultusunda sarı-kırmızılı takımın yeni ismi, Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı oldu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Basın Toplantı Odası'nda düzenlenen anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder, Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı Takayuki Kamekawa ile Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tuna Gülenç katıldı.

Başkan Ünal Aysal, toplantıda yaptığı açıklamada, Uzakdoğu'nun güçlü bir markasıyla iş birliği yaptıklarını belirterek, ''Geçtiğimiz hafta başka bir anlaşma için beraberdik. Bugün de yine Uzakdoğu'nun devlerinden Daikin ile çok önemli bir işbirliği anlaşması imzalıyoruz. Bundan evvel bisiklet gibi sporlara sponsorluk yapmışlar. İlk defa takım oyununu içeren bir sisteme sponsor oluyorlar. Galatasaray Bayan Voleybol Takımı'nın sponsorluğunu üstlendiler. Kendilerine 'hoş geldiniz' diyorum'' ifadelerini kullandı.

İmzalanan sponsorluk anlaşmasının Türk voleyboluna hayırlı olmasını dileyen Daikin Türkiye Üst Yöneticisi Hasan Önder, ''Bizim için çok heyecan verici bir anlaşma. İlk defa bir takım oyununa sponsor oluyoruz. Daha önce golf ve bisiklet sporlarına destek vermiştik. Galatasaray, asırlık bir marka. Daikin de kendi alanında dünyanın en büyük firması. İki güçlü markanın Türk voleyboluna katkı getirmesini diliyorum. Galatasaray takımımıza başarılar diliyorum'' diye konuştu.

-Cibara: ''Bugün burada bir ilki gerçekleştirdik''-

Galatasaray Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, Galatasaray ile Daikin arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının uzun sürmesini diledi.

Cibara, Daikin ile yaptıkları anlaşmayla bir ilki gerçekleştirdiklerini aktararak, ''Galatasaray Spor Kulübü ile Daikin Türkiye arasında imzalanan bu anlaşmanın önümüzdeki seneler daha da gelişerek devam edeceğini diliyorum. Kendileri de yakından takip ediyorlar. Galatasaray Kadın Voleybol Takımı, bu seneki kadrosuyla geçtiğimiz senelerdeki başarılarını daha da ileri götürecek. Tahmin ediyorum önümüzdeki sezonu en üst seviyede kapatacaktır. Bu anlaşmanın hayırlı ve uzun ömürlü olmasını diliyorum'' şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Ünal Aysal, Hasan Önder'e sarı-kırmızılı sporcuların imzaladığı forma hediye etti.

BİZE ULAŞIN