Kısa.. kısa

Zimbabwe'de ceza yağdı
Zimbabwe'de 2007- 2009 yılları arasında Asya'da oynadıkları üç maçta bahis şikesi karşılığında para alan futbolcu ve yöneticilere ceza yağdı. 13 futbolcu ömür boyu, 7 futbolcu 10 yıl, 37 futbolcu 5 yıl, 25'i ise iki yıl futboldan men edildi. Karar FIFA tarafından da tanındı. Senegal de, Fildişi Sahili ile yapılan play-off maçındaki şiddet olayları nedeniyle kupadan men edildi.

Pemra Özgen yarı finalde
Milli tenisçi Pemra Özgen, 25 bin dolar ödüllü ITF Seville Turnuvası'nda çiftlerde yarı finale kalmayı başardı. İspanya'da düzenlenen turnuvanın çeyrek final karşılaşmasında, Pemra Özgen ve Venezuelalı partneri Andrea Gamiz, İspanyol Canero Perez ve LuQue Moreno çiftini 6-0 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yendi.

Armağan Özgörkey FEI'ye aday oldu
Türkiye Binicilik Federasyonu (TBF) Başkanı Armağan Özgörkey, Uluslararası Binicilik Federasyonu'nun (FEI) 1. Grup başkanlığına aday oldu. Özgörkey, Avrupa Binicilik Federasyonu Başkan Vekilliği görevini sürdürdüğünü hatırlatarak, "FEI'de yeni bir göreve talip oldum. Bir aksilik olmaz ve seçilirsem Türk biniciliğine de katkım olacağına inanıyorum" dedi. İlk oylama bugün.

Göztepe'de Kalpar bıraktı
PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'nin teknik direktörü Hüseyin Kalpar'ın istifa ettiği bildirildi. Göztepe Kulübü'nün resmi internet sitesinde "Hüseyin hocamıza teşekkürler" başlığıyla yer alan açıklamada, Kalpar'ın görevinden affını istediği, kulüp yönetiminin de bunu kabul ettiği belirtildi.

Moratti milyar euro harcamış
İtalyan spor gazetesi La Gazzetta dello Sport'un araştırmasına göre Inter Başkanı Massimo Moratti, kulübü satın aldığı 1995'ten bu yana 1 milyar Euro harcadı. Buna karşın Milan'ın sahibi Silvio Berlusconi'nin harcadığı rakam 600 milyon, Juventus'un sahibi Agnelli ise 214 milyon Euro'da kaldı.

BİZE ULAŞIN